Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

2019 Seçim Tarihi Erkene Alınır mı?

16 Nisan Referandum seçimlerinde “Evet” oyu %51 olarak sonuçlandı. 16 Nisan Referandum sonuçlarına göre AKP, özellikle başta İstanbul ve Ankara olmak üzeri büyükşehirlerin çoğunu kaybetti. Bursa gibi Büyükşehirleri kaybetmede de oy kaybının yaşandığı biliniyor.

Ben de 2019’dan önce erken seçimin olacağını savunanlardandım. Ne zamana kadar? 15 Temmuz 2016 FETÖ‘nün başarısız Amerikancı Darbe girişiminin yıl dönümüne kadar.

15 Temmuz 2016 FETÖ‘nün başarısız Amerikancı Darbe girişiminin yıl dönümünde (17 Temmuz 2017) gerçekleşen Antalya kutlamalarında benim gözlemlediğim görüntü, insanların çoğunluğu nabız yoklamak için gelmiş. Yada zorla getirilmiş gibi geldiklerini Selfie çekerek birilerine ispat etmeye çalışıyordu. AKP‘nin, beklediği coşkulu kutlama görüntüsünden hayli uzaktı.

Büyükşehir Belediyelerinin çoğunluğuna sahip AKP, her türlü imkan elindeyken bu imkanlarını bile bile kaybedeceği erken seçime neden gitsin? AKP’li yöneticiler AKP‘nin, gündeminde erken seçimin olmadığını zaten, zaman zaman açıklıyorlar. Devlet Bahçeli‘li MHP‘nin, şu haliyle erken seçim istemeyeceği biliniyor.

AKP, 16 Nisan Referandum sonuçlarında istediği % 55-60 sonucu göremedi. AKP, 15 Temmuz 2017’de FETÖ‘nün, Amerikancı darbe girişimi kutlamalarında erken seçim için istediği etkiyi göremedi.

AKP‘nin, istemeyeceği erken seçimi şu anki siyasi görüntüde CHP – HDP/PKK birlikteliği ve Meral Akşener istiyor. AKP, CHP – HDP/PKK ve Meral Akşener istiyor diye sandık kurulmasını desteklemez.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.