Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

24 Temmuz 2015, 24 Ağustos 2016 ve BOP’un bitimine kaldı, Musul…!

ABD/Batı‘nın Büyük Ortadoğu Projesi (BOPMusul, Akdeniz ve Diyarbakır olmak üzere 3 ayaktan oluşuyordu. Musul, Petrol zenginliği demek, Akdeniz, kuracakları Kürdistan’ın Deniz ayağı, Diyarbakır‘da, hayallerinin tam ortasında olması nedeniyle Başkentleriydi. 24 Temmuz 2015 ve 24 Ağustos 2016 Tarihleri ABD/Batı‘nın Büyük Ortadoğu  projesi’nin, (BOP) 3 ayağından iki ayağının kırılmasıdır.

24 Temmuz 2015 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, (TSK) Polisle birlikte başlattığı PKK kamplarını vurmaya başlaması ve ABD/Batı‘nın, PKK‘ye verdiği Vekalet Savaşı olan “Hendek” savaşının başlamasıdır. Türk Silahlı Kuvvetleri, (TSK) PKK‘nin “Hendek” savaşı ile ABD/Batı’nın kurdurmak istediği Kürdistan’ın ve Başkenti yaparak İsrail bayrağını asacağı Diyarbakır, projesini çukurlara gömdü.

24 Ağustos 2016 Tarihinde Türkiye, Türkiye tarafına her türlü tehlike oluşturan unsurları temizlemek, sınır ve bölgede ki halkın güvenliği sağlamak ve kontrol altına almak ve göç sorununu yok etmek, sivillerin güvenliği dolayısıyla “Güvenli Bölge” oluşturmak, DEAŞ ile mücadele etmek için Cerablus‘a girdi. Türkiye “Fırat Kalkanı Harekâtı” ile Cerablus‘a, Türkiye ve Türk ordusu tarafından eğitilmiş Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte girerken bir diğer amacının ise PYD’nin bölgede kantonları birleştirerek ABD/Batı‘nın Kürdistan hayalinin Akdeniz ayağını bitirmektir.

Ve şimdi kaldı ABD/Batı’nın, Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP) başlangıç yeri olan Musul’a ama bizim çok iyi bildiğimiz Atasözü ” Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım”ı Musul‘da yaşamayalım.  Türkiye‘nin, Musul’da elbette olması gerekiyor ama ABD/Batı‘nın, istediği gibi değil. Türkiye,Musul bizimdir ve alacağız” derse ABD/Batı‘nın ekmeğine yağ sürüyor demektir. Türkiye, “Musul bizimdir ve alacağız” derse Rusya, Çin, İran, Irak, Suriye kısaca ABD/Batı‘nın, harici ülkelerin tamamını karşısına alıyor demektir. Böyle olunca da Türkiye, ABD/Batı‘nın yanında yer almak zorunda kalır ve ABD/Batı‘nın planına hizmet eder. ABD/Batı’da hayali olan Kürdistan’ı kurmak için Diyarbakır, şartını Türkiye’ye, dayatır.

Musul, Türkiye‘nin olur ama nasıl olur?
Türkiye, Irak, Suriye ile birlikte Federasyon yada Konfederasyon kurarsa Musul, Türkiye‘nin olur. Halep‘te, Türkiye‘nin olur. Böyle olunca İstanbul, Irak‘ın, Ankara’da, Suriye‘nin olur…!

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.