Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

28 Şubat Davası ve Afrin’de, Milli unsurlar, nerede yer alması gerekir?

Bir insan hangi Spor takımını tutarsa tutsun eğer bir zıt takım Milli maça çıkmışsa bir Türk’e yakışan size zıt Spor takımı da olsa o takım desteklemek zorundasınız. İşte Türkiye de böyle kutuplaşmaları yaşadığı bir dönemden geçiyor ve Türk milleti meselenin boyutunu ve önemini anlamak için safını seçmek durumunda

Türkiye, ABD ile savaşıyor. Bu savaş içeride ve dışarıda devam ediyor. Hiç olunmaması gereken düşman cephesi Algı operasyonlarının etkisini öyle artırır ki insan doğruyla yanlışı ayırt etmede zorlanabilir. İnsan bu durumlarda karar veremiyorsa kutuplaşmalara bakmalı.

28 Şubat Davası iddianamesini hazırlayan savcı Mustafa Bilgili, FETÖ’den tutuklu olmasına rağmen ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Başbakan Binali Yıldırım’ın son aşamaya gelen 28 Şubat davası ile ilgili kullandığı sözleri : “…28 Şubat’ı yapanlar hesabını veriyor, verecek!” Başbakan Binali Yıldırım’ın 28 Şubat davası ile ilgili sözleri iddianamesini hazırlayan FETÖ’den tutuklu savcı Mustafa Bilgili‘nin, kurduğu kumpasın devam ettiğini gösteriyor. Bu kumpasa sahip çıkanlar da FETÖ ile mücadele ettiğini söyleyenler.

Büyük bir çoğunlukla FETÖ’cü hâkim ve savcıların başlattığı bir davayı savunmak FETÖ ile mücadele konusunda da kuşkular uyandırır. Son kararı vermesi gerekenler hâkimler olması gerekirken Başbakan Binali Yıldırım‘ın, açıklaması Hukukun siyasetin sopası olduğu yönündeki iddiaları güçlendiriyor.

FETÖ’nün son kumpas 28 Şubat davası sanığı Yıldırım Türker, görülmekte olan bir davada yargı görevi yapanları etkilemek amacıyla açıklamada bulunmak suçlamasıyla Başbakan Binali Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu.

28 Şubat döneminde FETÖ ile el ele tutuşanlar, artık o konumlarını 28 Şubat Davasında sorgulamak zorundalar. Kriz dönemlerinde insanlar düşünme konusunda tereddüt yaşarlar ve doğru karar verebilmek için nereye yer alacaklarına karar veremezler. Alacakları kararları için de bazen bilgisine inandıkları, güvendikleri kanaat önderlerine, siyasilere bakarak tercih haklarını kullanırlar.

28 Şubat davası, üzerinden Afrin‘de savaşan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne darbe vurmak isteyenler Türkiye’nin, istiklal ve istikbali için aynı safta yer alan kişileri etkisizleştirmek istiyorlar. Bunu yaparken de Türkiye’nin, düşmanlarını sevindiriyorlar…

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.