Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

35 Yıldızlı otel “MADIMAK”

Yangın çıkartarak katliam yarıştıranların ömrü yeni yangınlar çıkarmakla geçerken bazılarımızınki söndürmekle, bazılarımızınki yanmakla geçiyor Yükselen tekbir seslerini, çekilen askeri, yerinde yeller esen polisi ve din uğruna adam öldürmeyi meziyet sananları, bu katliamı unutmadık!

Sorsan Madımak’ı yakan katillere “cehennem ateşinden korktuğumuz için ibadet ediyoruz” derler. Neden yaktın desen? Cennet için derler!…

Uğur Mumcu, Eşref Bitlis, Bahtiyar Aydın Bingöl’de 33 asker Sivas ve Başbağlar kıyımları, Ve Özal? 1993 Derin Devletin en vahşi yılıydı!

Sivas olayı, bu karanlık 93 yılının en yüz kızartıcı insanlık ayıbı oldu! Bu acı utanç sayfaları hiç unutulmamalıdır ki, yenileri yaşanmasın!

1993; Madımakta Kardeşliğimizi ateşe vermeye çalışanlar; o ateşi bir daha yaktırmayacağız. Oyunları bozacağız. Türkiye Hepimizin!

2 Temmuz 37 canı diriltme zamanıdır Onurlu ölümleri onurlu yaşamlarla, Onurlu dünleri onurlu yarınlarla, Yad etme, Kutsama günüdür

Diri diri yakılan 37 insanı, bu vahşeti, bu katliamı unutmayacağız..

Yangın çıkartarak katliam yarıştıranlar şundan emin olun ki cehennemi kazandınız ALLAH sizi oraya atacak Bunu bile düşünemeyecek kadar zavallısınız

2 Temmuz’un bir utancı, verilecek hesabı, yüklediği bir sorumluluk olmalı. Bu topraklarda. Ömür boyu toplum olarak üzerimizden atamayacağımız bir utancın yeniden yaşandığı gün bir toplumun vicdanın yandığı, milyonların yüreğinin yandığı, kardeşliğin yandığı, hoşgörünün yandığı gündür 2 Temmuz..

Geçmişteki trajik olaylardan bugünümüzü kana bulayacak kan davaları üretmek ne kadar akılcı, ne kadar vicdani, ne kadar insani ?

Sivas’ı unutmayacağız, başbağlar’ı da. Bunu içimizde bir yerlerde gizli ilkelliği ve vahşeti göz hapsinde tutmak ve o hayvanın bir daha ininden çıkmasına izin vermemek için yapacağız.

2 Temmuz 1993 Yer Sivas Madımak Oteli Ateşe Verildi. 2013 Yer İstanbul Gezi’de Çadırlar Ateşe Verildi. 20 yılda katettiğimiz yolun özeti budur!

Madımakların değil, barışın, saygının, hoşgörünün, özgürlüğün, kardeşliğin günleri sonsuz bir Türkiye olsun. Yaşasın insanlık

 

35 YILDIZLI MADIMAK OTELİNİ UNUTAN DA UNUTTURAN DA BİRDİR.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.