Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

8 Kasım 2016 ABD seçimlerinden önce (Ekim) Türkiye için tehlikeli mi?

ABD‘de sıradan olan seçimler geçen sene amelelikten gelen inşaat işçisi Donald Trump‘un, patronluğa yükselmesi ve emlak milyarderliğinden sonra Başkan adaylığını açıklaması üzerine sıradışı bir hal almaya başladı. Donald Trump, siyasetçi değil de işadamı olması nedeniyle hoyratlıkla ortaya hesapsız, pervasız rahat laflar savuruyor. “alay ediliyor, nefret ediliyor, seviliyor, destekleniyor.

Siyasetçiler vaatlerinin yüzde doksanını sadece palavra olarak sallar ama bu kimseyi incitmez! “Anlattıklarına bakıldığında kendileri gelince her şeyin Güllük-Gülüstanlık olacağı gibi” Yani Donald Trump’ın vaatleri de kesinlikle olacak şeyler değil. Müslümanlara, Meksikalılara, “Meksikalı göçmeni ülkeden sürmeyi ve ABD-Meksika sınırına duvar örmeyi iddia ediyor” siyahlara ve kadınlara düşman. Müslümanların ülkeye girişini yasaklayacağını ve ABD’deki bütün Camileri kapatıp, bütün Müslümanları fişlemeyi vaat ediyor.

Donald Trump ve Hillary Clinton arasında geçecek olan ABD Başkanlık seçimi ile ilgili ister istemez sorular beliriyor. Bu soruları sizlerle paylaşayım :

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın dediği gibi “FETÖ‘cüler Amerika‘yı ele geçirebilecekler mi?

FETÖ/PDY‘nin 15 Temmuz 2016 başarısız darbe girişiminden sonra ABD, Başkan adayı Donald Trump‘un Türkiye ile ilgili konuşmaları neden değişti?

FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz 2016 başarısız darbe girişimi itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti 8 Kasım 2016 ABD seçimlerini etkileyecek duruma geldi mi?

Hükümet yetkilileri “ABD, FETÖ/PDY terör örgüt liderini iade etmeli” diyor ama ABD‘de, siyaseti belirleyenler ile siyasetçilerle aynı fikirde mi?

ABD‘li Senatör Patrick Welch, Başkan Adaylarından Hillary Clinton ile FETÖ/PDY terör örgütü lideri Fethullah Gülen’in arasının çok iyi olduğunu ve Hillary Clinton‘un FETÖ/PDY terör örgütü lideri Fethullah Gülen’e bazı sözler verdiğini açıklamıştı. Hillary Clinton‘ın FETÖ/PDY terör örgütü lideri Fethullah Gülen’e verdiği sözler içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı devirme sözü de var mı?

Türkiye‘nin Suriye merkezli Türkiye – Rusya – İran ittifakının geri planında FETÖ’PDY terör örgütünün başarısız Darbe girişiminin etkisi oldu mu?

FETÖ/PDY‘nin 15 Temmuz 2016 başarısız darbe girişiminden sonra seçim kampanyasına yardım yaptığı Hillary Clinton‘ın, 8 Kasım 2016 ABD seçimlerinde kazanması için CİA/MOSSAD seçim öncesinde (Ekim) Türkiye‘de, ne yapabilir?

2016 Ekim, Türkiye için yol ayrımı mı olacak?

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.