Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

ABD, Türkiye kolu FETÖ kırıntılarını, halen kullanıyor…!

ABD, Türkiye‘deki Hükümeti ve Cumhurbaşkanını bertaraf edemeyince silahlı kolu FETÖ‘ye, Rus uçağını düşürttürerek, Hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı, bertaraf etme işini Rusya’ya havale etmek istedi. O zamanın Başbakanı Ahmet Davutoğlu, düşen Rus uçağı ile ilgili “emri ben verdim” demişti. Düşürülen Rus uçağından sonra Türkiye’nin, Ortadoğu Politikası bitmişti. Tekrar görüşmeler sonunda gerilen Türkiye- Rusya ilişkilerinin normale dönmesiyle ABD’nin, bu oyun bozuldu.

Davutoğlu ekibine düşürttürdüğü Rus uçağı ile hedefine ulaşamayan ABD, 15 Temmuz FETÖ‘nün, Amerikancı Darbe girişimi ile hedefine ulaşmak istedi Yine başarısız oldu. ABD, FETÖ yapılanmasındakilerle halen pes etmediğini gizli FETÖ‘cülerle göstermek istedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP‘nin etrafına çöreklenmiş FETÖ‘cü kırıntılar, arada bir harekete geçiyordu. FETÖ kırıntıları, Asker, Polis, Yargıda boşalan yerleri “Perinçek Grubu“nun doldurduğunu dillendirerek “Perinçek Grubu“nu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a karşı tehlikeli göstermeye çalıştılar.

Bu algı operasyonu ile de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı, eskiden olduğu gibi etkileyerek kendi kontrollerine almaya çalıştılar. Bu etkilemede başarılı olsalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın, FETÖ ile mücadelesinin önünü keseceklerdi. Yani FETÖ‘yü koruma altına alacaklardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın bile kumpas dediği Ergenekon davalarını kritik yerlere sızan birileri, tekrar gündeme taşıma gayreti içerisindeydi ve Ergenekon mağdurlarına “hedefe giriyorsunuz” mesajı vermeye çalışıyordu.

FETÖ kırıntılarına ABD‘den karşılık verme işi de aynı zamanlarda oluyordu. Ve Pentegon görevlisi Michel Rubin, “Perinçek Grubu“nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast yapacağını Türkiye‘nin, kan gölüne döneceğini söylüyordu. ABD‘nin, Türkiye‘deki kolu FETÖ kırıntıları ve kendi tarafından yapılan açıklamalar, oyunun aynı yerden kurgulandığını gösterirken bir oyunları daha bozuyordu.

ABD, Türkiye‘deki kolu Davutoğlu grubu ile (FETÖ kırıntıları) “Perinçek Grubu” ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı karşı karşıya getirmek istiyordu. Buradaki amacı da Rusya‘ya bertaraf ettirmek istediği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “Perinçek Grubu“na bertaraf ettirmek istiyordu. Bu oyun da bozuldu.

 

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.