Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Adım adım Kürdistan….

Bağımsız Kürdistan daha ilan edilmeden tanıyan Recep Tayyip Erdoğan‘dır. Çünkü, Barzani’yle yaptığı 50 yıllık Petrol anlaşmasını, Irak’a ait özerk bir bölgeyle değil, ancak “Bağımsız bir devletle” imzalayabilirdi. Bu anlaşmaya rağmen Irak Hükümeti, AKP Hükümetini uyararak Ankara ile Erbil’in Bağdat’a rağmen imzaladığı anlaşmanın yasa dışı olduğunu belirtti. Bu yasa dışılık, Recep Tayyip Erdoğan ile Barzani’yi Devletlerarası hukukta “Petrol kaçakçısı” konumuna götürüyordu. ABD ve AKP‘de Kürdistanın önünde en büyük engel gördükleri Maliki karşıtı yeni bir Hükümet için girişimde bulunuyor.

Recep Tayyip Erdoğan ile Barzani o anlaşmayı bir yıl boyunca uygulayamadılar. Ne zaman ki IŞİD Musul’u işgal etti, Recep Tayyip Erdoğan, Barzani’nin gönderdiği petrolü satmaya soyundu. İlk alıcı da İsrail’di!

Kerkük petrollerinden pay karşılığında Kürdistan’ı yeni bir aşamaya getiren ABD‘in 50 yıllık Ankara-Erbil kaçak petrol anlaşmasını hayata geçirerek AKP Hükümetinin Irak’ın petrolünü Barzani adına İsrail’e satması ABD’nin Turgut Özal’a yaptıramadığını Recep Tayyip Erdoğan’a yaptırmasıdır.

Barzani Kerkük‘ü kan dökmeden sahipleniyor ve buradan çıkmam, bağımsızlığa yaklaşıldı, Kerkük‘te Referanduma Gideceğiz diyor. Hüseyin Çelik, Irak bölünürse “Kürdistan kardeşimizdir” diyor  Netenyahu Hüseyin Çelik‘i teyit etti, “Kürdistan kurulmalı”diyor. Türkiye Kürdistanı’nın yolunu açan Kürt Açılımı’nda da 2. aşamaya geçti, TBMM’ye PKK’ye yasallık paketi getirdi!

1. Dünya savaşında da Anadolu‘yu kafalarına göre pay etmişlerdi. Dün 1.Dünya Savaşı başlangıcının 100.yılıydı  IŞİD lideri halifeliğini ilan etti. Hüseyin Çelik, Irak bölünürse “Kürdistan kardeşimizdir” dedi. NetenyahuKürdistan kurulmalı” dedi.  Recep Tayyip Erdoğan,  tüm gücüyle onu kurmaya çalışıyor.  Kim kime hizmet ediyor? Kürdistanın mimarı Recep Tayyip Erdoğan, Kürdistanın ilanını da 29 Ekim‘de yaptırmaya kalkışabilir. oysa Tıpkı Suriye gibi Irak da kazanacak ve Recep Tayyip Erdoğan’a rağmen Türkiye’nin “Toprak bütünlüğünü” savunmuş olacaklar!…

Ey Evladı Osmanlı, kime hizmet ettiğinizi anlamadınızsa ne söylenebilir ki;Yazıklar olsun!!!

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.