Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

AKP, Hükümeti kurabilirse Hakan Fidan, Başbakan mı olacak?

Ahmet Davutoğlu, Dışişleri bakanı iken beraber çalışmış olan Hakan Fidan, 7 Haziran seçimine kadar yine Ahmet Davutoğlu‘nun, ama bu defa Başbakan olan Ahmet Davutoğlu‘nun, danışmanlığını yapacak.

18 yaşında astsubay olarak başlamış 42 yaşında ise Sönmez Köksal‘dan sonra MİT müsteşarlığına kurum dışından (sivil) ve tepeden atanan ikinci kişi olarak, yaşamını verimli değerlendirmiş bir insan gözüküyor Hakan Fidan...

AKP‘ye yakın Hakan FidanTSK‘daki aktif görevini yüksek askeri şura kararı ile değil, 15 yıllık mecburi hizmet süresinin bitmesinin ardından emeklilik ile sona erdirmiş, hızlı bir yükselişe geçmiş.

Avustralya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde siyasi danışman, TİKA başkanı, Başbakanlık müsteşarı yardımcısı (MİT – Hükümet ilişkilerini nasıl etkileyeceği “tarafsızlık – objektiflik açısından” burada öğrenmiş olabilir)

Ülkenin üst düzey yöneticileri olan, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Dışişleri Bakanı ve Kuvvet Komutanları’ndan oluşan MGK “Milli Güvenlik Kurulu” üyelerinin onayı ile ülkenin güvenlikle ilgili en önemli kurumlarından birisinin başına müsteşar atandı.

MİT içinde kuruma yıllarca hizmet eden, müsteşarlık bekleyen bir çok isim dururken, bu kuruma yıllarını vermiş birçok gerçek İstihbaratçı varken Hakan Fidan‘ı MİT’in başına geçiren irade, eskiden General rütbesinde kişilerin yürüttüğü işleri bugün astsubay rütbesinde görev yapmış kişilere teslim etmez, böyle bir atama yapılmazdı. Muhtemelen çalıştığı her kurumda başarılı olduğu varsayıldı.

Hakan Fidan‘ın AKP etrafından “sanki her şey bir an’da oluvermiş gibi” hızlı bir şekilde yükselerek azimli, başarılı ve çalışkan ilerleyişi ile Milletvekilliği adaylığı ister istemez AKP, Hükümeti kurabilirse Hakan Fidan, Başbakan mı olacak? sorusunu akıllara getiriyor.

Ahmet Davutoğlu’da siyasette epey yol katletti.
Çok planlı bir şekilde Başbakanlık hesabı yapan ve çok kısa zaman içinde en büyük rakibi olan Hakan Fidan’ı elleriyle büyütecek biri değil
İster istemez Cemaate düşmanın der gibi istifasını 7 Şubat‘a denk getiren Hakan Fidan, etkisizleştirilmesi için Başbakan Ahmet Davutoğlu‘na mı havale edildi? sorusu da akıllara geliyor.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.