Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Ali İsmail Korkmaz’a, son tekmeyi Adaletin atması, kanun gücüyle caniliktir…

Ali İsmail Korkmaz’ın dövülerek öldürülmesiyle ilgili yargılanan 8 kişinin karar duruşması bugün Kayseri 3′üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülerek 7′inci celsede karara bağlandı.
Sanık polis memuru Mevlüt Saldoğan’a “ölüme sebebiyet vermek” suçundan 13 yıl hapis cezası verilirken, bu 10 yıl 10 ay hapse çevrildi. Sanık polis memuru Yalçın Akbulut’a verilen 12 yıl hapis cezası ise 10 yıla indirildi.
Diğer sanıklar fırıncı İsmail ve Ramazan Koyuncu ile Muhammet Vatansever’e verilen 8′er yıl hapis cezaları 6′şar yıl 8′er ay hapis cezasına indirildi.
Sanık Ebubekir Harlar’a verilen 8 yıl hapis cezası “suç yardım düzeyinde kaldığı” gerekçesiyle 3 yıl 4 aya indirildi. Ardından tutukluluk süresi nedeniyle tahliye kararı verildi.
Tutuksuz yargılanan polisler Şaban Gökpınar ve Hüseyin Engin ise “kanıt yetersizliğinden” beraat etti.
Karar ardından Korkmaz ailesinin heyete yönelik tepkileri oldu. Salondakiler Ali İsmail Korkmaz sloganları atarken, korumalar şemsiyeler açarak heyetin salondan çıkarılmasına eşlik etti.

Dün hırsızlar, bugünde Ali İsmail Korkmaz‘a, son tekmeyi Adaletin atması, kanun gücüyle canilik, yeni Türkiye yeni Adalet yeni utanç…
Bülent Arınç‘ın”itibarsızlaştırmayın”deyip, itibar verdiği Teröriste katile bebek katiline masaya oturarak açılım yapanların adaleti hakimin, kötü maç yöneten hakem gibi ayrılması salondan. korumaların yanında, şemsiyelerin altında…

Ülkeyi bu hale getiren %50 ve “Emri ben verdim” diyenin baş olduğu yerde kimin kimi öldürdüğüne göre değişir cezalar.
AKP, (Aklama Partisi) Partizanları, Protestoları havuz medyasından takip edip, her söylenene inandıkları için göstericileri Terörist, Polisleri de kahraman zannetmeye devam ediyor. Faşizm kendilerinin de canını yakmadan anlayamayacaklar.

Öldürene kadar tekmeleyeceksin, sopayla vuracaksın bunun da kayıtı olacak, sonra “öldürme kastı yok” diyecekler, 10 yılla kurtularak ağırlaştırılmış yaralamayla kurtulacaksın.
Adaletin hukukla eşdeger olmadığını biliyoruz.
19 yaşında silahsız birini grupça ortaya alıp tekmelemek, yumruklamak, odunla vurmak “kasten adam öldürmek” değil diyerek bir utanç günü daha eklendi bu ülke tarihine..
Katillerin iyi hâl indiriminden yararlanıp aldıkları cezaların da 2/3’ünü yatmasını sağlayan Mahkeme’nin verdiği “Linçe iyi hal indirimi” kararı yeni Linçlere davetiye kararıdır.
İyi halden hırsızlar aklanır katiller salıverilir bu ülkede. Dün Meclis’te yaşanan vicdansızlık ne ise bugün Kayseri Adliyesi’nde yaşanan vicdansızlık da odur.

Katiller mutlu, hırsızlar mutlu, Halkın mutsuz ve umutsuz olduğu bir ülke her an patlamaya hazırdır.
Bu güzelim Ülkemde kulun adaletinden ümidim kesik, Ama İlahi Adalet er geç tecelli edecektir. Bunların sonlarını iyi izleyin.
O annelerin “Ahı” yerde kalmaz!

Bu ülkede itibar görmek için ya hırsız olacaksın, ya katil…
Sen hep 19 yaşında kalacaksın Ali!…
Seni katledip darbeyi engellediler, demokrasi ve devlet malını korudular Ali!…
Senden sonra rüşvetin helal olduğunu öğrendik mesela…
İğrendik bu dünyadan Ali!
Rüşvet alanda verende cehennemdedir,
İnsanı yaşat ki devlet yaşasın,
Adalet mülkün temelidir diyenlerin yanında olman umuduyla..

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.