Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Anayasa değişikliği Meclis’te, 330’u bulsa da Referandum sandığı, milletin önüne gelmez…!

Bu ülkede, ekonomiyi belirleyen, siyaseti belirleyen, siyaseti belirlediği için siyasileri getiren de götüren de Emperyalizmdir. Çünkü bizim sanayimiz de, Ekonomimiz de, Ordumuz da Milli değildir. Özellikle 2. Dünya savaşından sonra Emperyalizm, Türkiye‘yi, şimdiye kadar istediği gibi şekillendirdi ve şekillendirmeye de devam ediyor. Emperyalizm, 12 Eylül 1980 Amerikancı Askeri darbesinden sonra da sanayide ve Tarımdaki üretimi bitiren dayatması ile “Tam Bağımlı Türkiye” yaptılar.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Tv Programında Ekonomi piyasasından bahsederken “Mart ayında Türkiye alev alev olacak” dediğinde iç cepheyi bölmek isteyen ABD‘nin, taşeronları aldıkları talimat gereği programı hiç izlemeden ABD lehine hayatını ABD Emperyalizmi ve onun ülkemizdeki taşeronlarına karşı mücadele ile geçen Doğu Perinçek‘i, hedef almak için kollarını sıvamışlardı.

Oysa Güneş. balçık ile sıvanmaz. Halep‘in kurtulmasıyla Emperyalizmin Türkiye‘de, başlattığı yeni süreci gören Doğu Perinçek, kaos ile birlikte ekonomik güvensizlik sürecini anlatmaya çalışıyordu. Çünkü Türkiye, kaos ve şiddetin ivme kazandığı, Ekonominin dar boğaz yarattığı bir sürece itilmişti.

Görülenleri ABD Emperyalizminin penceresine göre yorumlayanlar dün Doların 3.72’i bulmasının Doğu Perinçek‘in anlatmak istediği Mart ayının işareti olduğunu göremezler. Kaosun daha da derinleşeceği, Ekonominin insanları ağır şekilde etkilediği bir süreç olacak olan Mart‘a kadar Doları, daha farklı oranlar bekliyor.

Bu ülkenin Vatan sorunu ulus sorunu varken Ülkenin yaşayacaklarını görmemek imkansız. İstiklâl Savaşında aynı cephede omuz omuza yer alan güçler, Partili-Başkan Sisteminde karşı karşıya geliyor.

Mecliste  Partili-Başkanlık ile ilgili Maddelerin görüşülmesine karar verilme oylaması başlatıldı ve şimdiden Meclisteki MHP‘li Milletvekillerinin bölünmeye başladığı görünüyor. MHP‘nin Meclisteki bölünmesi taban bölünmesinin de yaşanacakların aynasıdır.

AKP, oylama sonrasında MHP‘ye olan güveni de kaybedebilir. Başlayacak olan Meclis kulisleri de bu köprünün altından daha çok su geçireceği için daha çok şey getirir, çok şey götürür ve AKP Milletvekilleri içerisinde de MHP Milletvekilleri gibi bölünmeler yaşanır.

Meclis bu şekilde bölünmüşken, taban bu şekilde bölünmüşken Partili-Başkanlık, Meclis oylamasından 330 alsa dahi referandum sandığı milletin önüne gelmez. Çünkü arkasından Milletin, Partili-Başkanlık yandaşları ve karşıtları olarak birbiriyle mücadele etmesiyle Türkiye, Referandum Savaşlarına girer.

Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere hükümet yetkilileri de şu ya da bu biçimde dört bir yandan saldırı altında olduğumuzu dile getiriyorlar. Dört biryandan yapılan saldırının arkasındaki ABD‘ye karşı Askeri ve siyasi başarı yine büyük güçle olacağı için Parti, ideoloji, sistem değişikliği, ırksal, mezhepsel tüm değer ve anlayışların zamanı değildir. Türkiye, Rusya, İran, Irak ve adım adım Suriye ile ilişkilerini onararak önemli bir ittifak birikimi yaratsa da iç cephe belirleyicidir.

En büyük sürpriz, teklifin geri çekilmesi olur Yasanın geri çekilmesi “ne getirir ne götürür?” onu da zaman gösterecek…!

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.