Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Ankara Ticaret Odası (ATO) seçimi, sıradan bir oda seçimi değildi…!

Sanayi ve Ticaret Odaları’na Başkan olabilmenin yolu Meclis üyeliğinden geçiyor. Meclis üyeleri içinden önce Yönetim Kurulu ardından ise Meclis üyelerinden Oda Başkanı seçiliyor.

Ankara Ticaret Odası’nda (ATO) önce Medya Meslek Komitesi’nin 4 asil, 5 yedek üyesi, oda seçimine 3 ay kala istifa etti. Ankara Ticaret Odası için çıkarılan FETÖ listesinden sonra başlayan “sürpriz istifa“ların ardından, 19 Ekim 2016’da ATO Medya Meslek Komitesi seçimleri yapıldı. Osman Gökçek, Ankara Ticaret Odası Medya Komitesi’nden seçilip ATO’ya meclis üyesi olanlar istifa etti, sonra seçim yenilendi ve Osman Gökçek medya komitesinden ATO Meclis Üyesi oldu.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan vekilliği görevini 12 yıl sürdüren Salih Bezci, 2011 yılının Mart ayında FETÖ‘nün desteği ile Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) 18. Başkanı seçildi. Daha sonra yönetime FETÖ‘cüleri dolduran Salih Bezci, 15 Temmuz 2016 FETÖ‘nün Amerikancı darbe girişiminden sonra ağır ithamlarla suçlandı. FETÖ iddiaları soruşturmaya konu olup iddialar somutlaşınca Salih Bezci, istifa etmek zorunda kaldı. Hakkında bol miktarda İmar rantı iddiaları mevcut olan Salih Bezci, İmar rantını Belediyesiz mi yaptı?

27 Ekim 2016’da Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci ve 11 yönetim kurulu üyesinden 9’u görevlerinden istifa etti. Yedeklerin istifa etme nedeni yedekler istifa etmese seçim olmayacağı için eski yönetimin yedeklerle devam etmesini önlemekti. Ve 3-5 gün içinde hazır hale getirilen Beyaz TV Genel Müdürü Osman Gökçek, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanlığına adayım dedi.

17/25 ten önce ve sonra FETÖ için tek tweet atmayan, imar kıyağına devam eden Melih Gökçek, 15 Temmuz 2016 FETÖ‘nün, Amerikancı darbe girişiminden sonra koskoca Ankara Büyükşehir Belediyesi‘nden 400 kişilik FETÖ listesi hazırlayıp Ankara valiliğine gönderdi ama daha sonra bu listeden 350’sini silmişti.

FETÖ okullarında yetişen ve Beyaz Tv’den FETÖ‘cüleri temizlemeyen Osman Gökçek‘de, FETÖ’yü Ankara Ticaret Odası’ndan (ATO) temizlemek için Başkan olmak istedi. FETÖ’yü, kim Ankara Ticaret Odası’ya (ATO) yerleştirdi de kim temizleyecek? Melih Gökçek‘in, Ankara Büyükşehir Belediyesi‘ni temizlediği gibi Osman Gökçek‘te, Ankara Ticaret Odası’nı (ATO) temizlerdi. Ankara Ticaret Odası’nı (ATO) kaybetmek istemeyen FETÖ, daha iyisini bulamadığı için Osman Gökçek‘i, aday göstermiş olmasın?

Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek ile Emine Erdoğan‘ı kuzeni Gürsel Baran’ın arasında gözükse de özünde “iki ucu boklu değnek gibi, hangi taraftan tutsan eline pislik bulaşacak” olan FETÖ ile anti-FETÖ arasında geçen Ankara Ticaret Odası (ATO) seçiminde Gürsel Baran, 100 oy alırken rakibi Osman Gökçek, 86 oyda kaldı ve Gürsel Baran, Başkan seçildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Osman Gökçek, temayülde ilk 2 ye girdiği halde Milletvekilli adaylığını, Çankaya Belediye Başkan adaylığını derken Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanlığı hayalini de söndürürken Melih Gökçek‘i, “frenliyor mu kökten siliyor mu?” onu da ilerleyen günlerde göreceğiz.

Artık sadece birbirlerine rakip olduklarını da gün yüzüne çıkaran Ankara Ticaret Odası (ATO) Seçimi Ülkemiz Demokrasisinin nerelere geldiğinin örneğidir. Bu seçim bazı gerçeklerle yüzleşmemiz gerektiğini de gösteriyor. Çünkü, Muhalif biri aday bile olmayan bir seçim ne kadar adil bir seçimdir?

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.