Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Aşı ve PCR karşıtları 11 Eylül’de miting düzenliyor…

Şimdiye kadar bizde olmadı ama başka ülkelerde aşıya ve virüsle ilgili kısıtlamalara yönelik protestolar yaşanmaktadır ve katılım da az değildir. Karşı olmanın gerekçesi ülkesine göre değişmektedir: virüs uydurmadır, politik oyundur, insanlara çip yerleştiriliyor, aşı iktidarsızlık yapıyor, kapitalizm bu virüs aracılığıyla yaşlı nüfustan ve dolayısıyla yüksek sağlık harcamalarından ve emeklilik ödemelerinden kurtulmak istiyor vb.

Covid-19’a ve aşıya karşı olanlara göre Covid-19 gerçekte bir çeşit griptir, böyle bir virüs yoktur. Dolayısıyla gerek aşı gerekse de bu virüse karşı günlük hayatta alınan önlemlerin tümü abartılıyor ve bu abartma gereksizdir.

Covid-19’a ve aşıya karşı olmak dünyada sadece bize özgü bir durum değildir. Değişik oranlarda tüm ülkelerde bulunmaktadır ve az değildir. Mesela Almanya’daki Almanya için Alternatif  (Alternative für Deutschland AfD) aşı karşıtıdır.

Türkiye’de de Anadolu Birliği Partisi, önderliğinde bazı partiler 11 Eylül’de aşı ve PCR karşıtı miting düzenlemeye hazırlanıyor. Bu mitinge Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’ın da destek vereceği söyleniyor.

Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, 11 Eylül’deki mitinge sosyal medyadan yoğun ilginin olduğunu, 10 siyasi parti katılacaklarını, Parti logosunun olmayacağını, sadece Türk bayrağının olacağını ve en az bir milyon kişi beklediklerini söylüyor.

Pandemi ve aşı sürecinin soykırım faaliyeti olduğunu düşündüklerini söyleyen Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, Küreselciler denilen Rockefeller Ailesi’ne, Dünya Sağlık Örgütü’ne dava açtıklarını söylüyor.

Aşı olan virüs kapmaz denmiyor. Ama aşı olan olmayana göre hafif geçirmektedir deniliyor. Bu virüse karşı en iyi önlem sağlam bir bünyeye sahip olmaktır ve bu da sağlığına dikkat etmekle gerçekleşebilir.

Almanya’da, BionTech aşısı alerjisi olanlar için önerilmiyor. Bu durumdaki kişilere daha önce bazı uygulamalar yapılması gerekiyor. Şu veya bu alerjiniz var ise, daha önce mutlaka doktorla konuşması öneriliyor.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.