Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Atatürkçü/Kemalist/Laik Askerler “ABD Gladiosu”ndan rövanşı alıyor…

1999 yılında Nairobi‘de Kenya güvenlik birimlerince yakalanması sonrasında, 15 Şubat 1999 günü Türkiye güvenlik görevlilerine teslim edilerek Türkiye‘ye getirilen ve İmralı Cezaevi’nde hapis yatmakta olan Abdullah Öcalan Beni buraya getiren Gladio’dur. Bu işi ABD yapmıştır.” demişti.

NATO Enternasyoneli ile başlayarak 1980’e kadar devam eden Gladyoya “ABD Gladiosu” diyoruz. “ABD Gladiosu” 1980’den sonra  eğitim merkezini ABD’nin Florida kenti olarak belirledi. Genelde Florida’da eğitim alan “ABD Gladiosu elemanları da askerlerdi. “ABD Gladiosu“nun ABD’deki merkezi Florida iken, Türkiye’deki merkezi ise  Genelkurmaydı ve Ankara’daki Gölbaşı’nda üstlenmişti.

2000 sonrası AKP‘nin iktidarı ve Cemaatle flörtünün etkisiyle 2007’deki Bush-Erdoğan görüşmesinden sonra “ABD Gladiosu“nun da yardımı ile ABD‘nin Türkiye‘nin Devlet yapısını zayıflatmak için Atatürkçü/Kemalist/Laik Askerleri Ergenekon-Balyoz  kumpası ile tasfiye edilme kararı alınır. AKP‘nin de yardımı ile “ABD Gladiosu“nun, daha da güçlenmesinin yolu açıldı. ABD’deki merkezi ile Türkiye’deki merkezide değiştirildi. “ABD Gladiosu“nun bağlı olduğu merkezin ABD’nin Utah kentinde olduğu belirtiliyor.

Fethullah Gülen, ABD’nin Pensilvanya şehrinde karargâh kurmuş. Burada CIA ve FBI tarafından korunuyor olması, Utah’a gidip “Kont-Gerilla” eğitimini gören tüm Polis Akademisi yöneticilerinde bu Cemaate bağlı olması tesadüf gibi gözükmüyor. Türkiye’deki merkezinde Ankara’daki Polis Akademisi olduğu açıkça dillendiriliyor. Bunun altyapısının ve kadrosunun 1980’lerden beri hazırlandığı verilerle açığa çıkıyor. Sadece Polis Akademisinin başında olanlar ile kilit noktalarda görev yapan polis müdürlerinin burada görev yapmadan önce nerede durdukları ile nerede eğitim gördükleri incelenince her şey yerli yerine oturuyor.

Ergenekon ve Balyoz operasyonları ile tutuklanarak Silivri‘ye gönderilen Askerler PKK ile en çok savaşan Askerlerdi. Tasfiye edilerek Silivri‘ye gönderilme nedenleri de PKK ile savaş yönteminin sonuç vermeyeceğini anladıkları içindir. Medya gücünü arkasına alan “ABD Gladiosu Silivri‘de yatan Askerler için aldatmaca kampanyasına başlar ve savaşla bir sonuç alınamayacağını düşünen Askerler için savaşı isteyenlermiş gibi yansıtırlar. Silivri’de yatan bu Askerler “Çözüm karşıtı güçler” olarak gösterildiler. Oysa tasfiye edilmeden önce İmralı‘da Abdullah Öcalan ile görüşen Askerler “bu sorunu birlikte çözebiliriz”  diyorlardı.

AKP ve Cemaat eliyle güçlenerek Türkiye Cumhuriyeti Devletini zayıflatan “ABD Gladiosu“nun 17-25 Aralık deşifresi Atatürkçü/Kemalist/Laik  Askerlerin tasfiye operasyonunun tamamen engellenmesinin önüne geçerken “ABD Gladiosu“nun da darbe demesi ve Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yapılacak darbenin. önüne geçilmesidir. Abdullah Öcalan’ın da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet üyeleri gibi 17 Aralık operasyonu için “darbe girişimi” tanımlaması da bunu anlatıyor.

Fethullah Gülen ile birlikte kadrolaştırdığı ama bugün tasfiye edilen “ABD – İsrail”  merkezli “ABD Gladiosu karşısında yer alan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürkçü/Kemalist/Laik  Askerleri ile anlaşarak “ABD Gladiosu” ve “NATO Gladio“sunun kontrolüne karşı savaş açtı.

Rüzgarın hep aynı şekilde eseceğini zanneden “ABD Gladiosu“nun Medya ayağı, Rüzgarın tersten esmeye başladığını bilmesi gerekiyor. Ucu Ergenekon, Balyoz gibi soruşturmalar üzerinden onlara da uzanacak ve fişi çekecekler.

 

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.