Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Atlantik- Avrasya Derin Devletlerinin savaşı…

Soğuk Savaş döneminde NATO‘ya üye ülkelerde Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’ne (SSCB) karşı oluşturulan ve CIA tarafından yönetilen ve finanse edilen istihbarat ve silahlı operasyon örgütlerine dayanır. Bu örgütün Türkiye‘de kontrgerilla adı altında faaliyet gösterdiği iddia ediliyor. “Derin Devlet“i dile getiren ilk devlet adamı olan Bülent Ecevit‘tir. Bülent Ecevit, 26 Eylül 1974’te, Giresun‘da yaptığı bir konuşmada “Derin Devlet” için şu ifadeyi kullandı : “12 Mart sonrası dönemde adı sanı ortaya çıkan ve tedbirlerin ve hatta soruşturmaların hukukiliğine ve insaniliğine gölge düşüren Kontrgerilla adlı örgütün, bu resmi görüntülü fakat gayri resmi örgütün niteliği ve amacı üzerindeki örtü kaldırılamamıştır.”

İkinci Dünya savaşından sonra Türkiye üzerindeki ortaya çıkan “Derin Devlet“in eğitim merkezi ABD’nin Florida kentiydi. ABD’nin Florida kentinde eğitim gören Askerlerin Türkiye‘deki yerleri de Genelkurmaydı ve Ankara’daki Gölbaşı’nda üstlenmişti.

İngiltere ve ABD‘nin birlikte yürüttükleri “Derin Devlet” 1980 yılına kadar devam etti. 1980 Darbesinden sonra İngiltere ve ABD yollarını ayırdı. ABD, Ortadoğu‘da hükümdarlığını sürdüreceği için 1980 Darbesine kadar ağırlık verdiği Muhafazakar kesime yöneldi ve yetiştirdi. İngiltere ise 1980’e kadar Laiklere destek verdiği için Ortadoğu‘da hesap yapmadı ve yönünü Batı‘ya dönmek zorunda kaldı.

1990’dan sonra ABD, Ortadoğu projesine hizmet etmeleri için Türkiye‘de “Ilımlı İslam” yapılanmasına yöneldi. ABD‘nin Özal-Gülen ile dallanıp budaklanan “Ilımlı İslam” projesi Çiller-Gülen ile yola devam ederken NATO/FETÖ’nün tehlikeli geldiğini görerek önünü kesmek isteyenler başarılı olamadı ve 28 Şubat 1997’de püskürtüldü. Yani 28 Şubat 1977 FETÖ’ye karşıydı.

2007’de de Medya gücünü arkasına alan ABD/İsrail merkezli NATO/FETÖDerin Devlet“i 28 Şubat 1997’de NATO/FETÖ’nün önünü kesmek isteyenler hakkında Ergenekon, Balyoz kumpaslarıyla tasfiye edilme kararı aldılar. ABD‘nin, “Ilımlı İslam” projesine hizmet edenler daha da güçlendiler ve Erdoğan-Gülen ile de hedeflerine ulaştılar. ABD/İsrail merkezli “Derin Devlet“in ABD’deki merkezi ile Türkiye’deki merkezide değiştirildi. ABD merkezli NATO/FETÖDerin Devlet“inin bağlı olduğu merkezin ABD’nin Utah kentinde olduğu belirtiliyor. FETÖ/PDY terör örgütü liderinin ABD’nin, Pensilvanya şehrinde karargah kurmuş. Burada CIA ve FBI tarafından korunuyor olması, Utah’a gidip “Kont-Gerilla” eğitimini gören tüm Polis Akademisi yöneticilerinde bu FETÖ/PDY terör örgütüne bağlı olması tesadüf gibi gözükmüyor. Türkiye’deki merkezinde Ankara’daki Polis Akademisi olduğu açıkça dillendiriliyor. Bunun altyapısının ve kadrosunun 1980’lerin sonlarına doğru hazırlandığı verilerle açığa çıkıyor.

Türkiye‘de yaşanan kavga, Erdoğan-FETÖ kavgası gibi gözükse de bu kavga, Atlantik – Avrasya kavgasıdır. Ve özünde ABD/İsrail‘in, 1945’de olduğu gibi tekrar devleti ele geçirerek bir oligarşi kurma hevesidir.

2012’de 7 Şubat MİT krizi ve 2013’te de 17-25 Aralık operasyonları ile en üst noktasına tırmanan savaşın nedeni  Recep Tayyip Erdoğan’ı “Kansız Darbe” ile saf dışı etmekti. 17-25 Aralık ile hedefin kendisinin olduğunu anlayan Recep Tayyip Erdoğan, kendisini korumaları Avrasya ülkeleri ile anlaştı ve tutuklu Ergenekon, Balyoz hükümlülerinin tamamı cezaevinden çıkmasının önünü açtı.

HSYK seçimleriyle yargı dizayn edildi ve ABD/İsrail merkezli FETÖ/PDY, terör örgütünün, tasfiyesi başladı. Para kaynakları kurutulan ABD/İsrail merkezli FETÖ/PDY, terör örgütünün Medya ayağı da ele geçirildi ve beli kırılan ABD/İsrail merkezli FETÖ/PDY, terör örgütü tamamen gücünü kaybetti.

El altından piyasaya sürülen önemli arşivlerle (Ogün Samast, Atalay Demirci, Eski Futbolcular) adeta 28 Şubat 1997’de püskürtülen ve 2007’de ABD/İsrail merkezli NATO/FETÖ‘nün tasfiye etmek istediklerinin yaşadıkları ve ABD/İsrail merkezli  NATO/FETÖ‘nün yaşanacakların dalga dalga şifreleri veriliyor.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.