Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Batı, İslam Dünyasına yeni saldırıların bahanesini mi hazırlıyor?

Avrupa’daki ırkçı ve İslam karşıtı kıpırdanmalar başladığı şu günlerde, Almanya‘da, PEGIDA‘ya karşı ayaklanma, Sultanahmet’te Canlı Bomba saldırısı, Paris‘te Hz. Muhammed‘in karikatürlerini yayınlayan, Şehrin göbeğinde ve daha önce bir kaç defa tehdit edildiği için polis koruması altına alınan  Charlie Hebdo dergisinin basılması, ve yine Fransa‘da Le Mans ve Aude-Region’da bulunan camilere silahla ateş edilmesi, Türkiye‘de yetkililerin, Fransa benzeri saldırılanın burada beklendiğini açıklaması, Nijerya’da Boko Haram‘ın saldırıları, İŞID saldırıları, AKP, Paralel bunları bir araya getirince, “bunların hepsi yeni bir projemi?” sorusunu akıllara getiriyor.

Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırının, İslam düşmanlığıyla ilgisi yoktur.
Bu eylemler, kimin kullanıldığına bakılmaksızın İslam’ı yeniden dizayn etme ve uluslararası alanda etkisizleştirme politikasının bir aracıdır.
Bir çoğunun bizim ülkemizden geçiş yaptığı tahminen, 800 kişinin Suriye‘ye Cihad adı altında gittiği, bunların 120’sinin geri döndüğü Fransa‘nın, geri dönenlere soruşturma yapmaması, saldırı hazırlıklarından haberdar olup, eylem için yol vermesi, Avrupa’da İslam’a karşı toplumsal bir reaksiyon oluşturmak ve Müslüman toplumu çok daha fazla pasifleştirmek için El Kaide, El Nusra, IŞİD gibi radikal İslamcı örgütlere yaptırılacak eylemlerle Avrupa’da İslam bütünüyle negatif bir algıyla teşhir ettirilecektir.

Asala‘nın karanlık cinayetlerinin olduğu, öldürülen üç PKK‘lının en ufak ipuçlarının bulunamadığı, tehdit edildiği için Polis korumasına rağmen on iki kişinin öldürüldüğü, Camilerin kurşunlandığı yerlerin hepsi Fransa‘da olması, İslam dünyasını doğrudan etkileyecek büyük bir operasyonun projesinin parçası demektir.

30 yıldır Türkiye ‘nin verdiği şehitler için Türkiye‘de, Avrupa benzeri ayaklanma yapılmadı. Avrupa‘daki ayaklanmalar  yeni projenin hazırlanması ise, insanları sokağa çekmeye çalışan yeni proje, sokakları can pazarı haline getirecektir çünkü bu çok kapsamlı bir proje olacak demektir.

Aynı zaman dilimine düşen bu olayları birleştirdiğimiz zaman ortaya, 11 Eylül benzeri bir bahane üreterek, İslam Dünyasına yönelik yeni saldırıların bahanelerinin hazırlanması çıkıyor. Avrupa’da İslam karşıtı kıpırdanmalar başladığı şu günlerde Müslümanlara yönelik baskı ve dışlanma faaliyetinin artacağını işaret ediyor.

Avrupa’da kapsamlı eylem yapma potansiyeline sahip olan Radikal İslamcı örgütler, Müslümanlara karşı algı operasyonunda kullanılarak, İslam karşıtı yeni saldırılar gündeme gelecektir.

2014’te Batı ve ABD‘nin kitlediği kapıdan çıkamayan Müslümanların, kapıyı kırarak, 2015’e geçmesi gerekiyor ve Batı‘nın hazırladığı bu oyunu bozması için akıllarını başlarına alarak, Dünya genelindeki Müslüman Alimlerin, Müslüman yazarların, saldırının İslam’la, Müslümanlarla etiketlenmesine şiddetle karşı çıkarak, kınaması gerekiyor…

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.