Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Batı, Ortadoğu’da Partnerini mi değiştiriyor?

Fuat Avni’nin iddiasına göre Recep Tayyip Erdoğan, CHP‘yi kapattırma işini Mayıs‘ta görevi bitecek olan Yargıtay Başsavcısı Hasan Erbil‘e güvenmediği için Mehmet Akarca’ya yaptırmak istiyormuş. Arkasından da kendisini güvende gören MHP‘yi, kapattıracakmış.

Gücü azken mazlum ayağı yapan, güçlenince de zalim olana Faşist diyoruz. Merkez Bankasını Restart (kapa-aç) yapmak isteyen Abdurrahman Dilipak:”İş Bankası Diyanet İşlerine devredilip İslam bankasına dönüştürülsün” Amaç İş Bankası üzerinden CHP‘yi kapatmak.

Recep Tayyip Erdoğan‘ın, CHP ve MHP’yi kapattırma hesabı, iki partili olacak olan Başkanlık sistemine geçerek, yaşanacak kargaşalıkta AKP‘nin ve kendisinin siyasi ömrünü uzatmak istiyor… Recep Tayyip Erdoğan‘ın hesabına göre CHP ve MHP kapatılarak Türkiye, iki partili sisteme geçerse bu halk mecburen ya AKP’ye verecek yada HDP‘ye. (İsimleri değişse de düşünce aynı kalır)

 HDP, kurulurken “ Anadolu Alevileri (Türk Alevileri) ve eski solcuları içerisine alın Kürtlerle birlikte siyaset yapsınlar” diye kuruldu.

Özünde CHP ile kardeş olan MHP‘nin, ABD tarafından kuruluş amacı SSCB yönetim biçiminin Türkiye‘ye girmemesi. SSCB, 1990’da bittiğine göre MHP‘nin işlevi 1990’da bitmiştir. Her iki taraf da yaşanmaması gerekenleri yaşadı. Geçmişte yaşananlardan kan davası çıkartmak, ne Ahlaki, ne vicdani nede insanidir.

Türkiye, birilerine peşkeş çekilirken CHP ve MHP bir araya gelmeyecekse ne zaman gelecek? Görünürde “İç Güvenlik Yasası PKK için çıkarılıyor. Yalan! AKP anlaştığı PKK için neden yasa çıkarsın? HDP, baraj altında da kalsa, barajı geçse de PKK‘nin dediği oluyor.

AKP, CHP’yi kapatmayı kafaya takmış. Yaşadıklarımıza bakınca olmaz, diyemiyorum. Velev ki CHP kapandı! Alevi oyları hangi Partiye gidecek? DSP‘nin, CHP ile ittifak yapmama nedeni Recep Tayyip Erdoğan. CHP‘yi kapattıracağım. ittifak yapmayın mı dedi?

Batı, Ortadoğu‘daki partnerini değiştiriyor. SSCB‘nin dağılması ABD projesi olan Yeşil Kuşağın hedefini değiştirdi ve Yeşil Sermayeye dönüşmesiyle ABD/Batı’ın, Ortadoğu‘daki Partneri Sünnilerdi. Esad‘ın kalmasına karar veren ABD/Batı, Partnerini Şiiler olarak karar verdi ve IŞİD‘de, buna hizmet ediyor.

Batı, Yeşil sermayenin Dünya lideri olan Recep Tayyip Erdoğan‘ı hemen bitirmek istemedi. Önce Batı için çok tehlikeli olmaya başlayan Recep Tayyip Erdoğan‘ın üzerinde oturduğu Yeşil sermayeyi, küresel sermayeye entegre ediyor. Bunu da nasıl anlarız? IŞİD‘in görevi bittiği zaman. Batı, Recep Tayyip Erdoğan‘ı, hiçbir zaman tehlike olarak görmedi. Üzerinde oturduğu korkunç Yeşil sermayeyi gördü ve Küresel sermayeye entegre ediyor.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Maliki‘ye akıllı ol Barzani‘nin Recep Tayyip Erdoğan ile Petrol anlaşması yapmasına engel ol demesine rağmen olmadı. Barzani’ye Kürdistanı kurma demesine rağmen Barzani, Recep Tayyip Erdoğan‘ ile Petrol anlaşması yaptı ve Recep Tayyip Erdoğan‘ın gazına gelerek Kürdistanı kurmaya kalktı. Batı, baktı bunlar dinlemiyor IŞİD‘ı Irak‘a sürdü. Maliki istifa etti. Barzani de ABD‘nin ayaklarına kapanarak Biat etti. Batı bu yetmez dedi ve Ortadoğu’daki yeşil sermayenin güçlü olduğu yerlere IŞİD’ı sürdü. IŞİD‘in Ortadoğu‘daki son durağı Suudi Arabistan ve devamında da Türkiye olur.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.