Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Beşiktaş, Kayseri, Reina terör saldırıları Amerikancı askeri bir darbenin, olgunlaşması mı?

İnsanları canından bezdirmeye yönelik olan Beşiktaş, Kayseri, Reina terör saldırıları ve Rus büyükelçi suikastı tesadüf değildir. Halep‘in kurtulmasında sonra yeni bir süreç başladı. Beşiktaş‘ta, Polisinin hedef alınması Kayseri’de, Askerinin hedef alan terör saldırısı ile Milliyetçi ve Muhafazakarı hedef alanlar Reina ile de Laikleri hedef aldılar.

FETÖ ile mücadelenin önünü kesmek için Devlet Bahçeli‘nin, unutulan Başkanlığı tekrar gündeme taşımasıyla AKP oy derdine düşürüldü. FETÖ‘nün, siyasi ayağına Başkanlık için oy kaybetmek empoze edildi ve dokunulmadı. ABD/Batı’nın, bertaraf etmek için her yolu denediği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sıkıştığı köşeden Devlet Bahçeli‘nin, gündeme taşıdığı yalnızca Başkanlık sayesinde nefes alabileceğine inandırıldı.

Oysa ABD‘nin, tekrar gündeme taşıttığı Başkanlık serüveni Türkiye‘nin, 2017’de yaşayacağı krizi körüklüyor. AKP iktidara geldiği günden beri hep kutuplaştırma üzerinden siyaset yaptığı için bu defa da ABD, Meclis’te, olmadı diyerek referandum sandığında Başkanlığı getirttirmeye çalışırken en geniş “hayır” cephesini oluşturacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın, mağlup edilmesini sağlayacak. Anayasa değişikliği Meclis’te önlenemez ve referanduma gitmek kaçınılmazlaşır da ABD/Batı, istenen hedefe sandık üstünlüğü ile ulaşılırsa, Türkiye, kaosa sürüklenecektir. Bu başarılabilirse, erken seçim ve AKP’de çatlama , gerileme yaşanabilir.

PKK ve DEAŞ‘ın, yaptığı bombalı terör saldırıları ve Rus Büyükelçi suikastı Amerikancı darbe hazırlığı gibi ciddi bir ihtimal olarak durmakta. Böyle bir darbenin toplumdan rıza almasını sağlamaya dönük yaşanan bu terör olayları şartların olgunlaştırıldığına dair bu hazırlığın işaretleri olarak okunabilir. Olgunlaştırılmadan Darbeye teşebbüs edenlerin sonunun çok kötü biteceği bilinir. ABD/Batı, FETÖ/PKK ile mücadelesinde kararlı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a, karşı işi sandığa bırakmadan, Amerikancı bir askeri darbeye tekrar girişebilir. 15 Temmuz’dan sonra tekrar yaşanabilecek Amerikancı askeri bir darbe, çok tehlikeli olur ve iç savaşı tetikleyebilir.

Amaçları korkutarak, içe kapatarak, sindirerek bizi birbirimize düşürmek istiyorlar. Bunların istediğinin tam tersini yapmalıyız ve  kaos ve darbeye karşı bütün güçleri birleştirerek düşmana karşı birleşmeliyiz ve düşmanla savaşmalıyız.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.