Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Bu yıl ki Kurban Bayramı Tarihi 12 Eylül (1980)

Ramazan Bayramı şeker tadında geçer de Kurban Bayramı “Et” tadında geçmez mi?

Arafe gününü Maddi temizlik günü zannedenler Kurban Bayramı’nı, “Kavurma Şenliği”ne çeviriyor.

Kurban, Allah’ın emri olduğundan Allah için kesilir diyerek Allah’a kendilerini daha yakın zannedenler de Ataist Mahkumlara “Kurban Bayramı nedeniyle ailesiyle görüşme izni” veriyor.

Her Kurban Bayramı benim gibi Kurban kesilmesine laf edenleri tespit edilip, et yememizi yasaklamayı düşünüyormusunuz?

Peki gerçekte Kurban Bayramı olduğuna ihtiyacı olanlar, biliyorlar mı?

Arefe günü Manevi temizlik yaparak Kurban Bayramı yani Allah’a adanma günü cebinize emir vererek, fakir bir çocuğun bir senelik okul ihtiyaçlarını karşılasanız Allah, hayır mı diyecek?

Yani Can alacağınıza bir can sevindirseniz!

İnsan eti yemeyi bırakarak kurbanlık ete odaklandınız da Kurban Bayramı boyunca kahvaltı dahil her öğün et yiyenler, arada çeşitlilik olsun diye kahvaltıya kıymalı yumurta yapmayı da deneyecekmisiniz?

Kurban bayramı adı altında “kıyafet alışveriş haftası”nı kutlayanlar sayesinde her tarafın bıçaklı insan doldu ve esas bayramı “Derin Dondurucu” satma fırsatı yakalayan bayiler yapıyor.

İslamofobi ve hayvan sevgisinin tavan yaptığı şu günlerde, Kurbanlık koçlar için şu mu iyi? Bu mu iyi? diyeceğinize hele bir kez Kurbanlık Koçun yerine kendinizi koyun bakalım. Siz ne düşüneceksiniz?

Siz, Toplu taşıt araçlarındaki büyük baş hayvan kokusu içerisinde ciğerleri çürüyenler, madem ki Kurban Bayramı geldi “ne demek hayatım ben sana kurban olurum” diyenler vardı ya ha işte onları buram buram keçi boku kokusu içinde bırakmayı sakın unutmayın.

Bu yıl ki Kurban bayramı, 12 Eylül 1980 Darbesinin yıl dönümüne denk geldi. 12 Eylül benim gibi hayatı evrilenler için derin acılar bırakan, kapkara bir gündü. Elimde fırsat olsa, Kurban Bayramı adı altında 1960’dan sonra Devletin damarlarına kadar sızarak ABD‘nin, uşaklığını yapan FETÖ/PDY‘nin, siyasi ayağındaki “Domuz“ları temizlerdim…

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.