Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Büyükelçi Andrey Karlov’a yapılan suikast, Türk-Rus ilişkilerini etkilemeyecektir…!

Rusya’nın, Türkiye Büyükelçisi Andrey Karlov‘a yapılan suikastta en önemli bölüm görünen fotoğrafın arkasıdır.

Halep, Suriye Ordusunun kontrolüne girinceye kadar bölgedeki oyun kurucular ABD/Batı, olduğu için Suriye barış görüşmeleri Cenevre‘de yapılıyordu. Böyle olunca da bölge ülkeleri yardımcı rolünde olurdu. Bölge ülkeleri ittifak yaparak Bölgesel oyun kurdular ve oyun kurucuları da kendileri oldu. Bu ittifakla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Vladimir Putin, aldıkları kararla Garantör ülkelerin Rusya ve Türkiye olacağı Suriye barış görüşmelerinin Avrupa topraklarından Kazakistan‘ın başkenti Astana‘ya, yani Asya‘ya, taşıdıklarını duyurdular.

Türkiye, Rusya ve Suriye anlaşmalı bir şekilde Halep’ten tahliyeler yapılırken ABD/Batı, içerideki işbirlikçileri olan FETÖ/PKK ile yaptırdığı terör saldırılarıyla Türkiye’de, halkı kışkırtmaya çalışıyor. ABD/Batı, Suriye ve Halep meselesini kullanarak, ellerindeki devşirilmiş Türkiye‘li görünümlü teröristleri devreye sokarak gelişen Türkiye – Rusya ilişkileri zarar vermeye çalışıyorlar. Son örneği de Rusya’nın, Türkiye Büyükelçisi Andrey Karlov‘a yapılan suikastı oldu.

Rusya’nın, Türkiye Büyükelçisi Andrey Karlov‘a, ABD/Batı‘nın, yaptırdığı suikastın sembolik önemi suikastı yapan teröristi bazı radikal çevrelerde kahraman olarak kutsayarak bir objeye dönüştürülmeye çalışıp büyük kaoslar yaratmak ve  insanları feda eylemcisi olmaya teşvik etmeye çalışmaktır. Bu şekilde propaganda yaparak, halkın da desteğini arkalarına almak isteyen ABD/Batı, Türkiye ile Rusya’nın arasını açmaya çalışıyorlar.

Dün yapılan Rusya’nın, Türkiye Büyükelçisi Andrey Karlov‘a yapılan suikastı sonrası Rus uçağı düşürülmesinde telefonun gelmediğinden yakınan Vladimir Putin‘i, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın, hemen arayarak bilgilendirmesi ve Vladimir Putin‘in, suikastın Türkiye – Rusya ilişkilerini baltalamaya yönelik bir provokasyon olduğunu vurgulaması çok yönlü yapılan terör saldırılarının gelişen Türkiye – Rusya ilişkilerini etkilemeyeceğini gösterdi.

Halep cihatçılardan temizlenmiş ve Halep rüzgarı üzerinden, iyiye giden bir Türkiye – Rusya ilişkileri varken, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, havada Türkiye, Rusya ve İran Dışişleri Bakanları’nın Suriye konusundaki toplantısına giderken Rusya’nın, Türkiye Büyükelçisi Andrey Karlov‘a suikastı yapanı anlatmak alışılagelmiş bir tavrımız oldu. Oysa görünen fotoğrafın arkası daha önemli.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.