Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Cemaate operasyonların amacı, İslamı referans alan iki partili Türkiye yaratmak…

AKP Hükümetinin Cemaate yaptığı operasyonlar, hukuki değil siyasidir ve amacı da Cemaati itibarsızlaştırmak, ezmek, dağıtmak veya toplumsal desteğini yok etmek değildir.
AKP-Cemaat savaşı, dostunu ve düşmanını kendin seçebildiğin kadar güçlüsün diyerek, AKP dışındakileri (CHP-MHP-HDP-ABD-BATI) Cemaatin etrafında toplamak içindir. Daha sonra da istediğini kendi etrafında toplamak içindir.

AKP iktidarı bilerek, CHP-MHP ve HDP ile kavga edip siyasi düello içine girmiyor. AKP Hükümetinin bundaki amacı da CHP-MHP ve HDP‘i siyaseten önemsizleştirerek, eritmektir.

AKP dışındakileri (CHP-MHP-HDP-ABD-BATI) Cemaatin etrafında toplamaktaki esas amaç, AKP iktidarından nefret eden kitleler otomatik olarak suçlanan tarafa toplayarak, AKP karşıtlarının tamamını 2015’de eritip bitirmek içindir.

Temel ilke ve prensiplerinin kaynağı AKP Hükümeti gibi Cemaatin de İslamdır. Cemaatin sahiplendiği bir siyasi oluşumun henüz ete kemiğe bürünmemiş olmamasından dolayı, AKP Hükümeti Cemaate saldırıyor ve Siyasi Partilerinin oluşması için zemin hazırlıyor. Yada AKP karşıtı partilerin içerisinde yer almasını istiyor.

Muhalefet partilerinin (CHP, MHP, HDP) AKP-Cemaat çatışmasında, AKP ile aynı yerde yer almamak için Cemaatin söylemleri üzerinden AKP Hükümetine yüklenmemesi gerekiyor.
Eğer Cemaat söylemleri üzerinden AKP Hükümetine yüklenilirse, Muhalefetlikten vazgeçmek demektir.
Buda hazırlanan tuzağa düşmektir.

1. Sulh Ceza Hakimi Bekir Altun’un 23.30’da soruşturması biten Ekrem Dumanlı‘nın sorgusunun, “tutuklama veya serbest bırakma” yönündeki kararını, bir gün sonrası için saat 14.00’de açıklayacağını açıklaması ve Cemaatin de binlerce insan topladığı meydanda, sanki suçları yokmuş gibi “Türkiye’nin geldiği duruma bakın” diyen Ekrem Dumanlı’nın AKP Hükümetine çıkışması bilerek  “birileri tarafından mı hazırlandı?” sorusunu getirdi.

Çünkü bugün de Ekrem Dumanlı parti kurup lideri olabilir tartışmaları başladı. Demek ki amaç neymiş? İslami yapı altında (Milli Görüş ve Cemaat) iki Parti olup karşıtlarının tamamını eritip bitirmekmiş.

AKP ve Cemaatin birlikte hazırladığı Türkiye‘nin, siyasi geleceğinde Atatürk‘çülük ve laiklik sindiriliyor.
İslamı referans alan partilerin rekabeti de “Sen mi daha Müslümansın ben mi” olacak.

AKP-Cemaat savaşı, iki gerici İslami yapının, iktidar olma savaşıdır. Parti kapatarak yada Parti kapatmadan iki partili sisteme geçilecek. Belirlenen partileri de AKP ve CHP olacak.
AKP-Cemaat savaşı, bizi ilgilendirmediği için “Taraf” olan, bertaraf olur…

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.