Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaybedeceği Referandumu sandığa neden götürmek istesin?

Türkiye‘nin, son yıllarda tartıştığı Başkanlık sistemi ABD‘nin, 15 Temmuz FETÖ‘cü başarısız darbe girişiminden sonra FETÖ terör örgütü ile mücadele nedeniyle askıya alındı. Daha sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, gündeme taşıması ile tekrar tartışmaya başlandı. AKP, kurmayları Devlet Bahçeli‘nin, Başkanlığı Türkiye‘ye, getirmede verdiği pası gole çevirmek için yasal alt yapısını oluşturmada harekete geçti. Közü sönmek üzere olan Başkanlık sistemi tartışması yeniden alevlendi.

TBMM‘den geçen yeni Anayasa paketi Referandum da sandığa gitmesi için 17 Nisan 2017 tarihi verildi. Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimine olarak görünen Referandum, günü yaklaştıkça Anket şirketlerinin açıklamaları hiç de AKP kurmaylarının hesapladığı gibi gitmiyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı, iyi bilenler bilerek kesinlikle kaybedeceği semime gitmez demeye başladı.

Referandum sandığa gittiği taktirde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kaybedeceğini bildiği halde Referandum oylamasına neden gidecek olarak gösterebilir?

ABD‘nin, 15 Temmuz FETÖ’cü başarısız darbe girişiminden sonra Cumhuriyet tarihinde hiç görüşmemiş bir manzara ortaya çıktı. 40 binden fazla FETÖ‘cü cezaevlerine tıkıldı. 1 milyondan fazla FETÖ’cü işinden atıldı. Bu manzara çoğu insanı tatmin etmedi ve “neden FETÖ’nün siyasi ayağına operasyon yapılmıyor?” sorusunu sormaya başladı.

Aslında bugün medyada çıkan bir haber bu sorunun cevabını verir gibiydi. Bu habere göre FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i ziyarete giderek ondan talimat alan kripto isimleri belirlenmesi için FETÖ‘nün tüm hücrelerini deşifre etmek isteyen İstihbarat birimleri ABD‘deki çiftliğin bulunduğu bölgedeki 12 otelin haritası çıkarılarak Otellerde kalanlar tek tek tespit ediliyordu.  Bu oteller Days Inn, Best Western Plus Poconos Hotel, Westminster Hotel, Holiday Inn Expres, Society Hill Hotel, Holiday Inn Midtown, Riviera Hotel, Best Western Airport Plaza, Quality Inn, Ramada Whitehall, Country Inn Suites

ABD, bir taşla iki kuş vurmak istiyor. (Referandum, Erdoğan/Türkiye’yi bitirmek için bir tuzak.) ABD‘ye giderek Fethullah Gülen‘le görüşenler cep telefonu kayıtları ve kredi kartı harcamaları ile tek tek deşifre edilmeye başlandı. Bu isimler araştırılırken özellikle 17/25 Aralık sonrası yapılan ziyaretler araştırılıyor. Önümüzdeki günlerde Fetullah Gülen’in Pensilvanya’da bulunan malikanesine gidip talimat alanlara operasyonlar başlayacaktır. ‪

AKP teşkilatlarında Referandum hazırlığı mı var? Erken seçim hazırlığı mı?‬ Benim gözlemlerim Referandum sonucu ne olursa olsun AKP erken seçime hazırlandığı yönünde. FETÖ‘nün siyasi ayağını etkisizleştirmeden Türkiye’nin, olası erken seçim yada 2019 seçimini görmesi yine ABD‘nin güçlü çıkması demektir.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.