Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Dikkat! Recep Tayyip Erdoğan çıkabilir…

2003 ten 2014’e kadar, hayatı boyunca çamur attığı, Cumhuriyet sayesinde, Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlığa veda konuşmasında, şaibeli bir seçimle, seçilmiş bir Cumhurbaşkanı olarak, bir ilki de yaparak, bir parti kongresinde konuşuyordu. Hem de tarafsızlığımı bozmadan Hükumeti destekleyeceğim diyordu.

Demokratik ülkelerde devlet başkanları, Cumhurbaşkanları seçildiklerinde barış, demokrasi, sanat, kültür falan der. Oysa Recep Tayyip Erdoğan, “Gerilimi bırakalım” nutukları atarken, halkı germeye ve bizzat gerilimin kaynağı olmaya devam edeceğim der gibi, savaş çığlıkları atıyor, hep AKP Genel Başkanı ve Başbakan olarak kalacak gibiydi. Seçilmiş bir Cumhurbaşkanı olarak, hala aklı Başbakanlıkta olduğu için, Cumhurbaşkanı olmayı benimseyememiş, benimseyecek gibi de değildi. Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan olduğunda da, aklı Belediye Başkanlığında olduğu için, Belediye Başkanlığını kolay kolay bırakamamıştı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın veda konuşmasıbir veda konuşmasından daha çok, önümüzdeki 2015 seçimine ısınma konuşması gibi, start niteliğindeydi. Başkanlık sistemine giden yolda ilk adım atılmış, Miting tadında konuşan milletin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hala davasını anlatarak, militanlığı elden bırakmıyor: “davam, kavgam”la tarafsızlığını da yitiriyordu. Ve de veda konuşması o kadar uzundu ki, bir çoğu gibi bende, Allah aşkına bir sus artık Allah adı veriyorum, bir sus artık ya diyordum.

Ben senin inandığın, değer verdiğin her şeyi aşağılayım; sen benim değerlerime tek kelime edersen seni linç edeyim der gibi konuşan, Recep Tayyip Erdoğan, “haklarınızı helal eder misiniz” diye sormayı da ihmal etmiyordu. Helallik alma müessesinin önemini bu dönemde ve Recep Tayyip Erdoğan sayesinde, çok daha iyi anlıyordum. Eğer bana soruyorsan, hiçbir hakkımı helal etmiyorum. Edersem de insan değilim. Helallığı eğer bana sormuyorsan, orada ki yandaşlarına da değil, Soma’da, Gezi’de, Uludere’de, Afyon’da öldürülenlerin yakınlarına sor…

Ayrıca ne yaptıksak hep birlikte yaptık diyen Recep Tayyip Erdoğan ve hukuk karşısında hesap verecek olan hırsızlarla oradaki temiz insanları ortak etmemek gerekiyor.

Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlık tarihini de, 13 yıl 13 gün derken, ben bu adam yine ne yaptığını bilmiyor dedim.Çünkü 2003’de başlayan Başbakanlığı 2014’de bitti!

2003 + 2014= 13 yıl mı eder?

Siz siz olun benin sözümü kulak arkası etmeyin. Bu sembolik bir veda. Siyasetin merkezi Çankaya’ya kaymıştır.
Dikkat! Recep Tayyip Erdoğan, çıkabilir..

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.