Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Dünya yeniden kurulurken Türkiye, yeniden yapılanırken Sol ve Milliyetçilik kavramlarına sahip çıkanlar da değişiyor…

Türkiye’nin, 1952’de NATO’ya girmesinden sonra tanımlanan Milliyetçilik ile birlikte Türkiye’nin düşmanı “Sol ve Rusya” olarak kodlandı. Sol ise Anti-Amerikancılık olarak kodlandı. NATO’dan çıkmayı 1960’dan 1971’e kadar Anti-Amerikancı olan ve kendisini “Sol’ olarak görenler savundu. 1971’den sonra Anti-Amerikancı sol örgütlerin çoğunun ABD’nin yanına geçmesiyle sol kavramı değişmeye başladı.

1971’den sonra Solcu demek Anti-Türk – İslam yada Anti- İslam -Türk demek değildi. NATO’yu savunanlar geleneğine Türk – İslam yada İslam -Türk geleneği sahip çıktı demekte yanlıştı. Necmettin Erbakan, İslamcı bilinmesine rağmen rağmen Anti-Amerikancı, Anti-İsrailci ve yenilikçiydi. Necmettin Erbakan’dan dini ayırdığınızda geriye 1971 öncesi bilinen tanımı ile birlikte Solcu Necmettin Erbakan kalıyordu.

24 Haziran 2018 ve 31 Mart 2019 seçimlerine baktığımızda ABD’nin yanın da özellikle CHP ve kendisini Sol olarak tanımlayarak PKK mezarlığında yerini almış olanlar var. Küresel sermayeye hiç bir şey diyemeyen PKK, düşman gördüğü Türkiye’ye, güç gösterisi yapmaya çalışıyor. Adına da “Sol” diyor ve bu yalana inanan bir halkı etrafında topluyor.

ABD’ye karşı dik duruş sergileyenlere bakıyoruz Vatan Partisi ile birlikte Türk – İslam, İslam -Türk (AKP-MHP) var. Buradan da şu sonuç çıkıyor. Türkiye’de, Sol’u, Vatan Partisi ile birlikte Türk – İslam, Anti- İslam -Türk (AKP-MHP) temsil ediyor. Ve Türk – İslam, Anti- İslam -Türk (AKP-MHP) şimdi NATO’yu tartışıyor.

Türkiye’nin, Rusya’dan, S-400 alması 2. Dünya savaşından sonraki tanımlanan “Düşman Tanımı”nın da yeniden tanımlanacağı demektir. CHP tabanını anlamak zor! 70 yıl ABD’ye karşı durdular. Şimdi ABD’nin, dünya patronluğunun sonuna gelindi ve finale ramak kalmışken ABD’nin, yanına geçtiler.

Batan gemiyi, ilk önce farelerin terk ettiğini çabuk unutan CHP tabanı şimdiye kadar ABD’nin yanında duranların yavaş yavaş ABD’nin karşısına geçmesini hazmedemiyorlar.

Atatürk bile son zamanlarında CHP’ye partim demiyor da CHP diyor. Şimdiye kadar partim diyordunuz şimdi neden CHP diyorsunuz diye sorulduğunda “ben öldükten sonra aynı mı kalacak?” diye cevap veriyor.

CHP tabanı kendisine acımıyor. Bari kendinizden sonra gelecek nesile acıyın. Nasıl 1945’den sonra Atatürkçü, Cumhuriyetçi olanlara sadece devleti yönetenleri alkışlama görevi verildiyse şimdi ABD’nin yanında olanlara da aynı görev verilecek.

2019’un yarısından sonra ABD’nin sonunu iyice ısıtacaklar. Yol yakınken gelin Vatansever cephesinde durun.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.