Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Dünyanın tepesindekilerin kavgasının finali yaklaşıyor

ABD, İran Devrim Muhafızları’nı terör örgütleri listesine eklediğini açıkladı. ABD, bu kararı ile İran’dan petrol alanlara göz dağı verdi. Çünkü İran Petrol şirketleri İran Devrim Muhafızları’na aittir. ABD’nin, aldığı bu kararının arakasında da Çin bulunuyor. Nedenine gelince petrole ihtiyacı olan Çin için İran, bölgedeki ana partnerini oluşturuyor.

ABD’nin İran’a uyguladığı kararından sonra hedefe Türkiye’yi alacak.Araç olarak Türkiye’nin, Rusya’dan aldığı S-400’leri kullanarak Patriot ve F-35’leri vermeyecek. Aslında Türkiye, Rusya’dan S-400 almasa da ABD Türkiye’ye, Patriot ve F-35’leri vermeyecek. ABD, Türkiye’yi hedef tahtasına oturtarak hem karşısında oluşan bloğu dağıtmak istiyor. Hem de Türkiye’yi, “Çin’in, Bir Kuşak, Bir Yol” projesinden vazgeçirmek istiyor. ABD’nin kabusu olan bu projede İstanbul, çok önemli bir konumda bulunuyor. Türkiye vazgeçerse İngiltere’ye kadar uzanacak bu proje İstanbul’dan, geçemeyerek tıkanacak.

Bu fotoğrafların arkasına baktığımızda da Dünyanın tepesindekilerin (Kapitalistlar – Küresilciler) kendi aralarında yaptıkları kavga görünüyor. Bu kavgada galip gelecek olanlar ABD’yi bitirmek için hazırlık yapıyorlar. Bu nasıl olacak? derseniz ABD’yi, vekaletlerine karşı bir savaşa çekecekler ve kaybetmesini sağlayacaklar. Aslında ABD’nin Türkiye’deki, 15 Temmuz başarısız darbe girişimi ve Venezuela’daki başarısız darbe girişimi kendi aralarındaki kavganın finalinde kimin galip geleceğini de gösteriyor.

Daha geriye gidersek ABD’nin, Katar gazını Suriye ve Türkiye üzerinden AB ülkelerine götürmek istemesine rağmen Suriye’nin karşı çıkmasıyla götürememesi ve 2011’de Suriye’deki savaşı başlatması sonrasında Katar gazının Çin’e gitmesi görünür.

Sonuç olarak dünyanın tepesindekilerin kavgasının finali yaklaşıyor ve ortam iyice ısınıyor. Bu kavganın sonunda bir taraf yok olurken onların vekaletlerini de son bekliyor.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.