Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

FETÖ Baharı, Domino etkisi yapar mı?

ABD, Turki Cumhuriyetler ve Müslüman Ülkelerde FETÖ denilen yapıyı oluşturmada Ruzi Nazar benzeri isimleri kullandı. (CIA, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’ne (SSCB) karşı Müslümanlar üzerinden başlattığı ilk açık, organize eylem Mekke‘de 1954’te Hac zamanı Hamid Raşid‘le birlikte Ruzi Nazar ile gerçekleştirdi. 1954’de Türkiye‘de de zeki köylü çocuklarının imam hatiplere yerleşmesi için Köy Enstitüleri kapattırıldı.)

Ruzi Nazar‘ın 1959’da Türkiye‘ye gelmesi ile devam etti. ABD‘nin kullandığı gizemli casus Ruzi Nazar‘ın Türkiye üzerindeki oyunu Alparslan Türkeş ile tanışması Fethullah Gülen‘e Kominizmle Mücadele Derneği’ni kurdurması, Darbeler derken 1950’den sonra Türkiye üzerinden “Kara Bulut“ların hiç eksiz olmamasında büyük emeği olan kişidir. Ruzi Nazar gibi casusların Türkiye‘de yarattığı CIA bağlantılı model yapıdaki çakma kahramanların bazıları FETÖ/PDY terör örgütü lideri Fethullah Gülen liderliğinde “Vatan Haini” ilan edildi.

ABD‘nin 2. Dünya savaşından sonra Türkiye‘yi sömürmek adına Türkiye‘ye biçtiği model yapıya ( FETÖ) CIA ajanı demek için bu iddianın içini doldurmak gerekiyor. Eğer dolduramazsanız bu iddia havada kalır.
Son adı FETÖ denilen ABD‘nın, kurguladığı Devlet içerisindeki model yapı ile ABD, 2. Dünya savaşından sonra istediği zaman Türkiye‘ye, operasyon yapıyordu.

ABD’nin, FETÖ denilen model yapının CIA ile Türkiye‘de, nasıl yapılandığını anlamak için Sivil toplum kuruluşlar, (STK) Vakıflar, Cemaatlerin Gizli servisler tarafından, nasıl kontrol edildiğini anlamak gerekiyor.

ABD‘nin, bir ülkede o ülkeye operasyon yapabilmesi için çok önceden hazırlık yapması gerekiyor. ABD‘nin ilk yaptığı o ülkede Devşireceği kesimi keşfetmesi olur. NATO 1949’da kuruldu ve kurulmadan önce 16 Subayı ABD’ye götürdü. (1948) Bu subayların içerisinde Alparslan Türkeş‘de vardı. Yani ABD, Türkiye‘de, yapılanmadan önce ilk Askerleri Devşirdi. Bunun ilk Meyvesi de 37 Rütbesiz Subayın gerçekleştirdiği 27 Mayıs Askerî Müdahalesi ya da 27 Mayıs İhtilâli olarak bilinen, 27 Mayıs 1960 Askeri Darbedir. 

1960’dan sonra Türkiye‘deki yapılanmasının şeklini değiştiren ABD, Devşirdiği bu Subaylar sayesinde Cemaatler – Tarikatler üzerinden Türkiye‘yi, sömürmek için hazırlığa başladı. ABD‘nin, Devşirdikleri de etki alanlarına aldıklarını yönlendirdiler. ABD‘nin, Türkiye‘den Devşirdikleri, ilk önce FETÖ/PDY terör örgütü lideri Fettullah Gülen‘in bir kitleye hakim olmasının önünü açtılar. Daha sonra da büyük bir kitleye hakim olan FETÖ/PDY terör örgütü lideri Fettullah Gülen, ağzından çıkacak tek bir söz ile yüz binlerce insanı harekete geçirecek bir silah konumuna getirildi. Yani ABD‘nin, CIA destekli Türkiye‘deki yapısını ilk Devşirdiği Subaylar, bunların Türkiye‘de etki alanlarına aldıkları ile devam ettiler. Etki alanına alınan bu insanlarla da kendilerine sempatizan topladılar.

ABD’nin, Türkiye‘de yapılandırdığı bu model yapının FETÖ adı altında deşifre olması, 130 civarındaki diğer ülkelerdeki model yapıya, “FETÖ Baharı” adı altında Domino etkisi yapar mı?

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.