Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

FETÖ/PKK’nin, sokak çağrısı ve YSK’nin, şaibeli seçim sonucu…

Unutulan Referandumun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli eliyle tekrar gündeme taşınmasının bir program olduğunu biliyoruz. Unutanlar için hatırlamak adına kısaca tekrarlayalım. Bir taraftan FETÖ‘nün, Manevra alanını genişletmeye destek olan Referandumun gündeme taşınması, önce Sandığa gidecek, evet çıkacak, iç kargaşa-iç savaş hızlandırılacak, ABD, Demokrasi getirme adına ülkeyi işgal edecek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a, Saddam/Kaddafi gibi son verecek ve zaten evet çıkmasıyla ABD‘nin istediği Başkanlık adına kendi hükümetini kuracak ve ABD‘yi, temsil edecek olan “Partili-Başkan“, koltuğuna oturacak.

Referandum sonucuna baktığımızda önümüzdeki seçimlerde AKP‘nin, tek başına Hükümet kuramayacağı, Recep Tayyip Erdoğan‘ın, bir daha Cumhurbaşkanı seçilemeyeceği sonucu çıktı. CHP‘nin, Meclis’ten çekilebiliriz açıklamasıyla Sokak Çağrısını aynı zamanda yapması adeta ABD‘nin, hem PKK‘yı ve FETÖ‘yü kurtarma çağrısı hem de PKK ve FETÖ üzerinden planladığı bahar planına destek gibiydi.

AKP‘nin ve CHP‘nin, kışkırtıcı açıklamalarının Michael Rubin‘in, kışkırtıcılığından hiç bir farkı yok. AKP‘de CHP‘de, kışkırtıcı açıklamalarından vazgeçmelidir. Suriye‘deki iç savaşın nasıl çıktığını çabuk unuttuk!Kısaca yine hatırlatayım. ABD, 2009’da “Katar Gazı“nı Suriye-Türkiye üzerinden AB ülkelerine götürmek istedi. Beşar Esad geçmesine izin vermeyince CIA, Beşar Esad muhaliflerini silahlandırdı ve Beşar Esad‘a alternatif hükümet kurmak adına 15 Mart 2011’de ayaklanma çıkarttı. Beşar Esad‘da, protestoculara müdahaleye başladı ve Nisan 2011 tarihinde de ülke çapına yayıldı. Türkiye‘de, şu an sadece silah satış sektöründe hareket var. Bunun nedeni de ABD‘nin, Suriye’de, Esad’a karşı yaptığı planını Erdoğan’a, karşı yapmak.

Cumhuriyeti değiştirecek bir seçim “şaibeli” olarak kazanıldığı için elbette mücadele edeceğiz. Ama bu mücadele Cumhuriyeti yıkmak amacıyla faaliyet sürdüren FETÖ/PKK teröristleri ve onların Meclisteki partilerin içerisine gizlenmiş uzantıları ile yapılmaz. Şaibeli gözüken YSK‘ya en iyi çözüm, zor ve zahmetli gözükse de mühürsüz oyların, ayıklanarak tekrar sayılmasıdır. Mühürsüz oylarda söylendiği gibi olağanüstü evete eğitim yoksa “şaibe” ortadan kalkarak güven tesis edilir.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.