Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Fırsatçı Zihniyetin Yarattığı Kötülükler Topluluğu…

IŞİDin hilafeti ilan ettiği 28 Haziran 2014’ün 2’nci yıl dönümünde İstanbul Atatürk Havalimanı‘nda düzenlenen saldırıyı IŞİD terör örgütünün düzenlediği anlaşılıyor. Terör saldırısından sonra taksicilerin fahiş fiyata yolcu taşıdığı ortaya çıktı.

İstanbul Atatürk Havalimanı‘nda meydana gelen ve resmi rakamlara göre şu ana kadar 42 kişinin yaşamını yitirdiği bu tür olaylarda genellikle görüldüğü gibi hayatını kaybeden sayısının biraz artması söz konusu olabilir.

Brüksel‘de Metroya yapılan terör saldırısında panik içerisinde uzaklaşmak isteyenleri Brüksel’deki Taksiciler gideceği yere ücretsiz götürmüş ve patlama sonrası sabaha kadar yaralı olan ve olmayanları bedava taşımışlardı.

İstanbul Atatürk Havalimanı’na yapılan bombalı saldırının ardından Taksici fırsatçılığı yaşanırken yolcuların Taksicilere isyanı başladı. Nedeni de Taksicilerin kişi başı 100 lira istemesi! Taksiciler, saldırıdan sonra panik içerisinde uzaklaşmak isteyenlerden 100 TL vermeyeni de taşımamışlar! Millet can derdindeyken krizi kara dönüştürmek isteyen taksiciler adeta erketeye yatmış.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısıyla ilgili bir günlük yas ilan edilirken çıkmaza düşmüş insanları adeta kullanan Taksiciler halkın tepkilerini topladı.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda en az 41 kişinin hayatını kaybettiği, 239 kişinin yaralandığı saldırının ardından sosyal medyada yer alan “taksicilerin kişi başı 100 liradan yolcu taşıdığı” iddialarına İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur yanıt verdi. Yahya Uğur,Bu tip uygulamayla karşılaşanlar 444 15 23’ten bize ulaşsınlar. Gerekli işlemleri bizzat ben yapacağım. Bu alçaklıktır. Ne insanlıkla, ne esnaflıkla hiç bir alakası yoktur bunu yapanların” ifadelerini kullandı. Yahya Uğur, iddiaları yalanlamayarak, “Böyle şeyler söyleniyorsa doğru olma ihtimali yüksek. O saldırıda bizim de 3 meslektaşımız hayatını kaybetti. 9 meslektaşımız yaralandı. Bu durumdayken bile fırsatçılık yapanların Allah belasını versin” dedi. Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur O durumda taksicinin yolcusuna parasını bile sormaması gerekiyordu. Kapısını açıp pazarlık yapması bir yana parası olmayanı ücretsiz taşıması gerekiyordu

Ölümleri engellemek için saldırganın üzerine atlayan polisle olay yerinden uzaklaşmaya çalışanlardan 100 TL isteyen taksici arasında bir ülke. İstanbul Atatürk Havalimanı’na yapılan terör saldırısından sonra Taksicilerin fahiş fiyat uygulaması ahlaksızlıktır, alçaklıktır, insan olmamaktır.

Önemli olan toplumdaki hakim anlayışın şoförde yansımasıdır. Burada sorun dinle ilgili değildir, toplumda hakim olan genel anlayışla ilgili AKP zihniyetidir. İslamcılık bizde dini imanı para olan bir toplum yarattı. Namazını kıl, orucunu tut ve biraz fazla para için de her şeyi yap. İnsanlık yok, saygı yok, ahlak yok. Hırsızlık, vurgun, terör, tecavüz ülkesi.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.