Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Geri adım atmadan Türkiye, Düşmanlarını azaltarak, Dostlarını çoğaltmalı…

Emperyalizm, önce Türkiye‘nin Orta AsyaTürk dünyası ile bütün bağlantılarını koparttı. Şimdi Suriye‘de, IŞİD‘e aldırdığı yerleri IŞİD ile mücadele adı altında PYD‘ye, peşkeş çekerek Müslüman dünyası ile bağlantılarını koparmaya çalışıyor.

5 Yıldır Suriye‘de savaşıyorduk. Bu savaş “Vekalet” Savaşı“ydı. Hükümetin uyguladığı yanlış Suriye politikası yüzünden tüm güçler Türkiye‘ye karşı birleşti ve Suriye savaşı şimdi Türkiye savaşı oldu. Tüm Küresel güçler Suriye‘de, söz sahibi olurken Hükümetin yanlış politikası nedeniyle Türkiye‘yi, içeriye hapsetmek için PKK‘yi kullandılar. Gelinen nokta da Türkiye, PKK ile savaşırken içeriye hapsoldu ve Küresel güçlerin istediği oldu. Zaten Küresel güçlerin PKK üzerinden başlattıkları son saldırı  Güneyden yaptıkları kuşatmanın bir aşaması olarak planlanmıştır.

Rusya‘nın, ABD-Batı ile birlikte uyguladığı Suriye politikasında Güney‘den yaptıkları kuşatmayla Türkiye‘nin, bütünlüğünü sarsacak noktaya gelmiştir.

Türkiye, halen Suriye‘deki savaşın içerisindedir. Savaşın içerisinde olan hiç bir ülke AKP Hükümetinin yanlışları nedeniyle Türkiye‘nin Güneydoğu‘da verdiği şehit kadar şehit vermedi. Türkiye‘yi yönetenler Suriye konusunda yapmamız gerekenleri yapmazlarsa Suriye ile ilgili yaşadığımız sorunlar Türkiye‘nin küçülmesine kadar gidecektir!

Türkiye‘nin, dış politikasında, özellikle Suriye politikasında bazı değişiklikler olacağına dair beklentiler olduğunu herkes biliyor. Türkiye‘nin, Suriye politikası değişmeli, yeni bir yol haritası çizilmesi zorunluluk hali almıştır. Türkiye‘nin, Suriye politikası başladıktan sonra dostları azalmış düşmanları çoğalmıştı. Türkiye‘nin ilk önce bunu geri adım atmadan tersine çevirmesi gerekiyor.

AKP Hükümetinin dış politikada yaptığı en büyük yanlış Suriye Politikasını Cemaatlere teslim etmesiydi. Küçücük beyinlere Dış Politika teslim edilir mi? Türkiye‘yi, sadece tek dost İsrail durumuna getirenler utansın.

Kobani‘de, Peşmerge‘lerin PYD‘nin yadımına gitmesi için yardım ettiğinde İncirlik‘ten, ABD uçaklarının kalkmasına izin verdiğinde Recep Tayyip Erdoğan‘ın suçu yok mu? Bir çok ülke Suriye‘deki “Vekalet Savaşı“‘ın içindedir ve bizi dışarıda tutuyorlar.

AKP Hükümetinin yanlış Suriye Politikasının doğurduğu sonuç : Suriye, Küresel güçlerin Türkiye’yi, istediği zaman vuracağı bir Cephe oldu.

Her zaman derim “Emperyalizmin dostu olmaz, sadece çıkarları olur“…

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.