Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Güneydoğu’dan Batı’ya Terör, göstere göstere geliyorum diyor…

Son günlerde gündeme gelen Terör örgütü DHKP-C‘yi önce biraz tanıyalım.

DHKP-C legal unsurlarının yanın da ‘Silahlı Propaganda Birlikleri’ yani kısaca ‘SPB’ olarak bilinin birde silahlı kanada sahiptir.
Örgütün Cezalandırma, Baskın,Bombalama ve son yıllarda yoğun olarak kullandığı ‘FEDA’ yani ‘intihar’ ‘Canlı Bomba’ eylemleri, bu silahlı kanat tarafından gerçekleştirilir.
SPB’ den önce örgütün iç işleyiş şekline de kısaca değinelim.
Örgütün tüm yetkileri Genel Sekreterde toplanmıştır.
Genel Sekreterin altında sadece parti kuruluşunda toplanan ve daha sonra tekrar toplandığı görülmeyen Genel Komite bulunmaktadır.
Genel Komitenin altında örgütün icra birimlerinin bağlı olduğu Merkez Komite yer almaktadır.
Merkez Komiteye, basın yayın faaliyetleri, hukuk işleri, yurt dışı birimleri, silahlı propaganda birlikleri, bölgeler genel sorumluluğu ve devrimci halk güçleri bağlıdır.
Örgütün bölge ve birimler yapılanması komiteler ve hücreler esasına göre yapılanmıştır.
Örgüt içinde ki silahlı birlikler’de genel de Hücre yapılanmasında olur.
Her hücre’de 3 Militan bulunur.
Sürekli yer altında olurlar.
Kendi başlarına eylem yapmazlar.
Örgütün Askeri Kanat sorumlusuna yada siyasi sorumluya bağlıdırlar.
Aldıkları eylem talimatlarında bir anlaşmazlık yada aksilik olursa üst komiteye başvurabilirler.
DHKP-C’nin eylem öncesi hazırlıkları bir hayli ilginçtir.
İstihbari bilgi konusunda Türkiye içinde ve dışında şaşırtıcı derecede başarılılardır.
Özellikle işçi ve memur oluşumları sendikalar ile yakın bağlarından dolayı ideolojik olarak sempatizanlarından bu konuda en iyi yararlanabilen Terör Örgütlerinin başında gelmektedir.
DHKP-C ‘nin özellikle istihbari faaliyetlerde iyi olduğu bir diğer konu ise adam yerleştirme ve devşirmedir.
Son zamanlardaki Terör saldırılarında Teröristler, kameraların çok oldukları yerleri, “Hasar olmasa da olur amaç reklam olsun” diye bilerek mi seçiyor?
Bir zamanlar Ergenekon, Balyoz adı altında Ordu‘ya yapılan operasyonlarla, Teröristlere güvenlik açığı veren zihniyet, son dönemde Polise bilerek mi operasyon yapıyor?
Ülkenin enerjisini boş yere tüketen, adaleti yok ederek mülkün temelini bombalamış Recep Tayyip Erdoğan, İsrail, Almanya vb ile yel değirmenleriyle kavga edercesine  kuru sıkı bağırırken bugünkü gibi eylemleri tetikleyebileceğini önemsemedi mi? Bugünkü saldırı bunun görsel ispatı değil mi?
Türkiye üzerinde oynana oyunlarında PKK‘nın Güneydoğu‘daki terör görevini “Süreç” adı altında biterken Terör, başka örgütler adı altında Batı’da mı devam edecek? 
PKK dışında başka örgütler adı altında Terörün, Batıya kaydırılma amacı bizler gibi Türkiye’nin bölünmesine karşı gelenlerin “Danasından vazgeçtik. Anasını kurtaralım” diye düşünmemiz için mi?
En çok kan akan topraklar sıralamasında Uygarlıklar, Medeniyetler mezarlıklarıyla hiç tekin olmayan Anadolu, kıyamete kadar Terör, Anarşi ile mi devam edecek?

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.