Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Hafıza, vicdanın kardeşidir…

Rant derdine düşenlerin, sırça köşklerinde sağlam sağlam yaşayanların önceliği hiçbir zaman deprem güvenliği olmayacak.

Bir daha olmasın diye toplanan paraların “YOL” olduğu, 17 Ağustos depreminde devletin, kabuk devlet olduğunu gördük; acizdi!

Sonuç; Sesimi duyan var mı?

Güçlülerin hukuku değil, hukukun gücü egemen kılınmış olsa da, haksız kazanç hırsının enkazı altında kalan 17 Ağustos da ihmal ile ölümlerden hesap sorulsaydı, “470 Afet Toplanma Alanı’nın 300’ü AVM, rezidans oldu!” iddiası olurmuydu?

17 Ağustos‘tan sonra hangi yöneticiden/müteahhitten hesap sorduk da geleceğe güvenle bakacağız. Geçen yıllar bir deprem ülkesi olduğumuz gerçeğini, gereğince kabullenmediğimiz ve bilinçlenmediğimiz yıllar oldu.

Depremden çok hırsız müteahhit öldürdüğü bol bol AVM ve gökdelen den başka. ülkemizin gerçeği çağa ayak uyduramayan köhne sistemdir. felaketlere hazırlıksız yakalanmaktan usandık

Almamız gereken dersleri almadığımızı düşünerek biz 15. yıl dönümünde 17 Ağustos‘ta binlerce canımızı kaybettiğimiz o kara geceyi unutmadık da 17 Ağustos sonrası hangi önlemler alındı?

Önümüzdeki süreçte devlet ve toplum olarak en büyük sorumluluğumuz, yaşanan felaketlerin tekrarını yaşamamak için, felaketlerden ders çıkarmaktır. Allah, hepimize ders alacak basiret versin…

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.