Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Halep’te yenilen “Müslüman Kardeşler İdeolojisi” Türkiye’ye, yansıyacaktır…!

Müslüman Kardeşler Hasan el-Benna tarafından Mısır’da, Mart 1928’ de bir İslamcı, dinsel, politik ve sosyal bir hareket olarak kuruldu. ABD/Batı, Müslüman Kardeşler“i bir uluslararası konsensüs ile tasfiye ederken DEAŞ gibi bir yapılanmanın önünü alabildiğine açtılar. Sudan’dan Suriye’ye kadar bölgesel değişimin motor gücü “Müslüman Kardeşler” kuşağı DEAŞ kuşağına dönüştürüldü ve DEAŞ üzerinden rejimleri çözmeye dönük bir program uyguladılar.

Müslüman Kardeşler ideolojisiyle yüz binlerce yabancı cani İsrail hizmetçisinin Suriye‘de, ülkeyi işgal etmek adına girdiği yerlerde canice katliamlarla, can, mal, namus bırakmadı ve göç vardı.

Tamamen Suriye ordusunun denetimine geçen Halep‘te, 5 yıldır bu günü bekleyen halk sokaklarda gövde gösterisi yaparak Halep‘in, kurtuluş zaferi kutluyor. Temizlenen Halep‘le, Suriye‘nin, damarlarına kan pompalayan bu zafer, ezilen milletlerin bir zaferidir. Türkiye‘nin, Esad politikasının değişmesi, Fırat Kalkanı Harekatı‘nın dikkati ABD/İsrail koridoruna çekmesi, Teröristlerin ikbal yollarının Cerablus ile kesilmesi, Terörist grupların Halep birliğini bozdu ve Halep Zaferini hızlandırdı. Bir taraftan da ABD, Esad‘ı göndereyim derken Türkiye‘yi, kaybettiğini farkedemedi.

Suriye’deki, vekalet savaşında 5 yıldır Suriye rejimini desteklemeyen ABD işbirlikçileri “Halep’te katliam var” deseler de Halep Kentini asıl sahipleri ABD/Batı’nın, taşeronlarından geri aldı. Özgürlüğüne kavuşan Halep, domino etkisi yapacak ve Bölgedeki ABD Emperyalizmi bitecektir. Özgürleşen Halep’den sonra Şam rejimi ABD‘nin, “silahlı gücümüz” dediği PYD/YPG‘yi, unutur mu?  Bundan sonra Şam rejiminin hedefi PYD/YPG, olacaktır.

5 yıldır ekranlardaki  ABD Emperyalizminin yalanları gerçek sanarak inananlar bir anda gerçekle yüzleşmenin verdiği şoku yaşıyor. Halep’in, özgürleşmesine üzülen ve kendilerini Müslüman zanneden beyinsizler Ortadoğu‘daki, Müslümanların katili ABD Emperyalizmi ile aynı safta olduklarının farkında değiller. İzmir‘de, düşmanın denize dökülmesinde vekalet savaşını kaybeden İngiltere, ne yaşadıysa Halep‘in, özgürleşmesinde ABD ve işbirlikçileri aynı duyguları yaşıyor.

Suriye‘de, iç savaşın hemen bitmesi zor gözükse de artık ülkenin toprak bütünlüğünün sağlanmasına yönelik kurtuluş savaşı başlayacaktır Bazı muhaliflerin Şam rejiminin yanına geçmesi muhtemeldir ve Suriye‘ye musallat olan Müslüman Kardeşler ideolojisi Halep‘te, yenilerek son bulurken ilerleyen günlerde Türkiye‘yi de etkileyecektir.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.