Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Hedefleri : İnsanlık Tarihinin en büyük devrimi

36 etnik grup olduğu halde, Anadolu ‘nun ehli beyt nefesi ile müslüman olması, Hacı Bektaşi Veli sayesinde olmuştur. Atatürk’ün Hacı Bektaşi Veli ile bağlantısı; Atatürk Cumhuriyet kurulmadan önce, hacı Bektaşi Veli’nin devamı olan Celalettin efendinin yanına gider. Üç gün birarada sohbet eder, sohbetlerine hiç kimseyi kabul etmezler. Oldukları yere hizmetçi dahi almazlar. Kendi ihtiyaçlarını kendileri yaparlar. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin adınıda Celalettin efendi ve Mustafa Kemal birlikte koyarlar.

Atatürk bazı çevrelerde bilinçli olarak dinsiz, islam düşmanı olarak tanıtılır. Oysa Atatürk Kuranı ezberlediğinde yedi yaşındadır. Devamında iyi bir hafızdır. Ankara’da ramazanlarda Hacı Bayram Veli cami yada Leblebici camiye gider, ibadetini yapar, hatmi şerif okuturdu. Balikesir’in Nasrullah camisinde altmış sayfalık hutbesi vardır. Kuranın tefsirinide Elmalılı Hamdi yazara vermiştir. Verme sebebide; bu ülkeyi bir bilek, bir yürek kabul ettiği için, hanifi fıkıyla ters düşmemek içindir.

Böyle bir insana iftira atmak kimin haddine düşer. Amerikan ingiliz ajanlarının ağzına bakıp, onları iman ehli sanıp da, teslim olmayın. İnsanlık tarihi böyle bir devrim yaşamadı. ALLAH hacı bektaşi veli şefaatından ayırmasın.

 

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.