Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Hükümetteki AKP ve Muhalefetteki CHP-MHP’nin, finans kaynakları aynı…!

ABD‘nin, Parlementer sistemdeki ülkelere Başkanlığı götürebilmelerinin yolu, Muhalefet zayıf olacak. Böyle olursa Halkı, daha da sömürmek için sürekli zayıf bırakacak yasaları, daha kolay çıkarırlar. Mecliste çok parti olur, yada Muhalefet güçlü olursa Hükümet Partisi, yoğun baskı karşısında dayanıksız kalabilir. AKP Hükümeti etniksel, mezhepsel kutuplaştırıcı politikalar üretti ve kaos ortamını ülkeden hiç eksik etmedi. Kan emici sülükler kendi bencil çıkarları daha da güçlendirecek Başkanlık sistemini, Türkiye’ye sokabilmek için Türkiye‘de, yaşayan insanları kutuplaştırarak, ayrıştırarak karşı karşıya getiren politikaları hükümete yaptırdılar.

Muhalefet partisi gibi gözüken CHP ve MHP, hangi politikayı üretse hep AKP‘ye yaradı ve ABD‘nin, Türkiye‘ye getirmek istediği Başkanlığa hizmet etti. Bunlar birbirleri ile yarışıyor gözükürken AKP Hükümetine istediğini yaptıran arkadaki kan emici sülükler, hep ceplerini şişirdi. Aslında Mecliste olan AKP, CHP, MHP‘nin, birbirlerinden hiç farkları yok! Bunlar egemen sınıfın üç farklı yüzleri . Yani kontrolleri, Üretmeden para kazanan kan emici sülüklerde.

Muhalefet Partileri yanlış politikalar da üretse, doğru politikalar da üretse, bu politikaları üreten Muhalefet partilerini finansa eden geri plandaki kan emici sülüklerdir. Çok partili sistem olsa da seçimlerde Türkiye‘deki insanları az parti göstererek, gösterdikleri arasında seçmeye zorlarlar. Nedeni de seçimlerde öne çıkarılan partiler, aynı kan emici sülüklerden nemalanır. Bu Finansörler, sıcak para komisyoncuları, Dolar borsa vurguncuları, İhale vurguncuları, Cemaat/tarikat rantçılarıdır. Ülkenin Kan emici sülükleri destekledikleri partilerin politikalarını Halk için mücadele ediyor olarak belirlerler. Oysa işin doğrusu halka karşı ayakta durmak içindir. Birbirine rakip görünen farlı politikalar hizmet eden gibi gözüken bu partiler, aynı kaynaktan beslenir.

Parlementer sistem ile çalışan mecliste, çok parti olursa, bu kan emici sülüklerin dayattığı sistemin çöküşü demektir. Sadece kendi partileri mecliste olursa, bu partiler birbirlerine dayanarak arkalarındaki finansları olan kan emicileri sağlama almış demektir. Bu oyunu bozmak için Mecliste, ya çok güçlü muhalefet olması gerekir yada çok parti olması gerekir.

Başkanlık yada Başkanlığın makyajlı hali olan Partili Cumhurbaşkanlığı ile Parlementoyu, etkisiz hale getirerek, Diktatörlük kurmak istiyorlar, kendilerini yargılayacakları da kendilerinin atamasını istiyorlar. 1980’den sonra zorla dayattıkları politikalarla fakirleşmiş halkın, daha da sefalete sürüklenmesini, daha da acı çekmesini istiyorlar.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.