Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

İbresini, Ekonomik çöküşe çeviren Türkiye…

Recep Tayyip Erdoğan, ters düştüğü Demokrasi ve AB‘ye karşı, AB ile ters düşen Putin‘e sarıldı. 
Rusya, Ekonomide çöktüğüne göre, Putin‘e sarılan Recep Tayyip Erdoğan‘lı Türkiye‘yi, neyin beklediğini bilmek için, müneccim olaya gerek yok…

12 Yıllık AKP Hükümetinin, Demokrasiden uzaklaştığı mesafeye bakınca, zaten AB‘ye girmesini beklemek “hayal“den öte gitmezdi.
Demokrasi olmayan bir ülkenin, ayakta kalamayacak olan Ekonomisi de, elbette ibresini ekonomik çöküşe çevirir. (Numune arayanlar, Putin’li Rusya’ya bakabilir.)

İnsanları kutuplaştırarak, ayrıştırarak, Yargının bağımsız, Basının özgür olmadığı Türkiye‘de, insanların bir bölümüne, bizi devirmek isteyen darbeci düşmanlara karşı savaşıyoruz diyerek, yanına alır ve düşman dediği tarafı yok etmek için savaşırken, yandaşları da “bize değmeyen yılan bin yaşasın” derlerse, Devleti yöneten Hükümet, rahatlıkla demokrasiyi, hukuk devletini, insan haklarını askıya alır ve ülkeyi kimin yöneteceğini belirleyen seçim sandığına sarılır.
Oysa demokrasi iktidarın nasıl kullanıldığını da içerir.

Eğer ki bir iktidar, Demokrasiyi yargı bağımsızlığı olmadan, insan haklarına, hukuka aykırı kullanıyorsa, Demokrasi yok demektir.
Demokrasiyi hiçe sayan Türkiye‘yi de Demokrasi ülkelerin birliği, yani AB’nin kapı dışarı etmesi de normaldir. Zaten Demokrasiden vazgeçen Türkiye”nin, AB’den vazgeçmesi mecburidir.

Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi AB’ye sokma niyetinin olmadığını şu konuşmasında net olarak belli etti. “Türkiye’ye demokrasi dersi vereceklermiş gelin Türkiye size demokrasi versin. Avrupa Birliği’nin kapıkulu değiliz; alacaklarsa alsınlar, almayacaklarsa almasınlar AB ile “ipleri koparmaya yönelik” polemiğini tırmandırarak sürdürüyor.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.