Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

İbretle izlediğimiz 1 Milyon TL’lik Mersedes’in koltuğunda, olaylar farklı mı görünüyor?

Türkiye‘de iş kazalarında ölen insanlar için “Ölenlere Tanrıdan rahmet Ailelere baş sağlığı” dilediğinde ibretle izlediğimiz Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Diyanetin kendi zeka seviyesine yakışır bir mesaj atmış.:’İnsanlığın, 12 kişiye düzenlenen cinayet için ayağa kalkmasını ibretle izledik‘…

Gezi‘de polis şiddetinde ölen o gençlere Polise şiddet kullanma emrini ben verdim diyen devlet büyüğüne: “Bir insanın ölümü insanlığın ölümü demektir” lafını hatırlatsaydı bugün söylenen lafın bir anlamı olurdu.
Öldürülenler insandı insan.
İnsanların suç işleme özgürlükleri var” diyenlere ve kul hakkı yiyerek milyonlarca dolar rüşvet alanlara gelince “Bizim liderimiz Allahın bütün iyi niteliklerini taşıyor“, “Önce yakın akrabalarını parası yüksek kolay işlere yerleştireceksin ve bunlar Kuranda yazıyor“, diyerek sizin bu yaptığınız çifte standart değil de nedir?

Paris‘e koşa koşa gidip, ön safta durmak için millete omuz atanların, Töreni destekleyip sonra da hayret etme konuşmana bakılırsa, Diyanet işleri başkanı değil sanki, Dışişleri bakanısın , Müslüman ölümü, Hristiyan ölümü diye ölümleri sınıflandıran, Sağlığa 2,5, insanlığı gericiliğe sevk eden diyanete 5 milyar ayıran ülke dininin çakma İmamı, Saflar mı yer değiştirdi, yoksa rant mı bitti?

İşine gelen konularda bülbül gibi şakırken, herkes kendi çapına göre çifte standart uygulamaya devam mı edecek ?
Ama sizler gibi tutarsız, kendine Müslüman din adamları olduğu müddetçe İslam coğrafyasında ne zulüm biter ne de ölümler.
Sormazlar mı? İŞİD, Irak‘ta, Suriye’de Müslümanları öldürmüyor mu? Peki Türkiye’den yollanan TIR’lar kime gitti. O zaman sessiz kalmadın mı?

İsraf ve gösterişin “Haram” olduğunu bilene rağmen, 1 Milyon TL’lik ibretle izlediğimiz Mersedes’in koltuğunda olaylar farklı mı görünüyor? Gerçi nasıl olsa sizin devrinizde “Haram” ve “Helal” bir oldu. 12 milyonluk katliamda pay sahibiyken, bu güne kadar susmuş şeytan olan fetvacı Çakma İmam, neden 12 ölümü bekledin?  12 milyon Müslüman ölürken Müslüman ülkeler arasında bir milyonluk protesto gösterisi oldu da biz mi görmedik? Diyanet o zaman neredeydi?

İnsanları kendi dininden nefret ettirdiniz! İslamafobi sizin böyle yorumlarınız yüzünden var. Böyle popülist laflar edersen İslamafobi biter mi?
İşte hastalık zihin yapısı.
Bizde ”Her can değerlidir’‘ deyip ardından ”sadece 12 insan öldürüldü’‘ demeni ibretle okuduk.
Dün 12 milyon insan öldürüldü bugün 12 kişi daha eklendi. Siz soruna böyle bakmadıkça yenileri eklenecek.Başkasına laf söylemeden önce aynaya bakmakta fayda var.
Halbuki  insanlık İnsana, insan olması hasebiyle değer vermekten geçerdi.

Ey Din İle Devlet işlerini karıştıran Dinayet Başkanı, seçim yatırımı başladıysa, çıkar Cüppe’ni Ümre‘ye çıkarma yap ve oyları cukkala…

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.