Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

İç güvenlik yasa paketi kime yarıyor?

Ülkenin Polis devletine doğru gitmesine yol açarak, Polise geniş yetki verecek olan ‘iç güvenlik yasa paketi(polisin arama, gözaltına alma ve ateşli silahlar kullanma yetkilerinin artırılması) ile ilgili CHP, paketin yasallaşması halinde Anayasa Mahkemesi’ne başvuracağını, MHP pakete diktatörlüğe sıçrama yasası olarak bakarken HDP, Meclis`te kıyameti koparacağız hem de sokakta mitinglerimizle engellemeye çalışacağız dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu ise “`Bundan sonra akacak her kandan Demirtaş sorumludur” diye konuştu.

İç güvenlik yasa paketi (polisin arama, gözaltına alma ve ateşli silahlar kullanma yetkilerinin artırılması) adı altında polise gereğinden fazla yetkiler veren yasa ile AKP Hükümeti aylardan beridir HDP’nin olması için çaba sarf ettiği bir karara imza atmış oldu.

Polise haddinden fazla yasa vermek demek beraberinde Halk ile Polisin karşı karşıya gelmesi demektir. Bu işten de en büyük Rantı HDP alacaktır.
Polise ya da Devlet’e tepki gösterirken muhalifleri de aradan çıkarmak mümkünken, bu yasadan ve bu yasa sonrası çıkacak karışıklıklardan sadece ve sadece HDP nemalanacaktır.

Selahattin Demirtaş‘ın ABD‘ye gidip gelmesinin hemen ardından Kobani bahanesiyle başlayan 6-7 Ekim olayları daha sıcaklığını korurken ve paket daha yasalaşmamışken ABD heyeti ticaret kisvesi altında Diyarbakır’da dolaşıyor ve yeniden sokağı işaret ederek açıklama yapan Selahattin Demirtaş, bir kez daha “kıyameti koparırız” diyerek halkı sokağa çağırdı. Ayrıca her olaydan sonra çıkıp, biz yapmadık provokatörler yaptı demek artık kabak tadı vermeye başladı.

Bakmayın bu çıkarılacak yasa hakkında HDP‘nin bağırıp çağırmasına
Polislerle Halkın karşı karşıya gelmesi ile çıkacak her türlü gerginliğin işlerine yarayacağını ve bundan nemalanmak için Demirtaş ülkenin kan dökülmesi konusundaki hedefine ulaşmak üzeredir ve bu nedenle de en çok sevinen HDP‘dir. PKK-KCK yapılanmasının emirleri doğrultusunda Selahattin Demirtaş, sadece bir vitrindir. 

İster istemez “İç güvenlik yasa paketi” bir tür danışıklı dövüşün ürünümü sorusunu da beraberinde akıllara getiriyor.
6-7 Ekim olayları ve sonrasında yaşananlar da göstermiştir ki kendileri dışındaki yapıları devletin adamı gibi göstererek aradan çıkarmaya çalışmak tam olarak iç savaş arzulamaktan başka bir şey değildir.
Çıkacak olaylardan birinci derecede sorumlu Devlet olacağından, Hükümet’in çıkaracağı bu tür aşırı güvenlikçi yasalarına karşı tepki vermek amaçlı gösteri düzenlemek, yürüyüş yapmak gerekir.

 

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.