Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

İnsanlığın ulaştığı akıl çapının egemenliğini hiç kimse önleyemez. Vatan Partisi’nin sahip olduğu tek güç de “Akıl”dır.

Biten seçimlerden sonra bir bölüm Atatürkçünün, CHP’ye yönelik eleştirileri yeniden başladı. Atatürk‘ün kurduğu CHP olması için uğraşanlar bulunuyor ama sistemin Atatürkçü olmaması nedeniyle bu konumdan uzak.

Sistem böyleyken Atatürk çizgisinden çıkan CHP’yi eleştirmekle CHP içerisindeki Atatürkçülerin, güçlenmeyeceğini de biliyoruz. Her seçim sonrası denenen bu yoldaki sonuçsuzluğun nedeni artık görülmelidir. CHP’nin, Atatürk ile bağı sadece Atatürk‘ün, kurduğu Parti olması. Atatürk‘ün kurduğu CHP olsaydı Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı, ABD’nin maşası Terör örgütü FETÖ-PKK/HDP ile örtülü karanlık ittifak yapar mıydı?

CHP, Millet İttifakı ile (FETÖ – PKK/HDP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti) İyi Parti’nin, PKK/HDP’nin, Saadet Partisi’nin TBMM’ne girmesini sağlarken yıllardan beri göstermediği performansı bu seçimde sergilemiş oldu. Terör örgütü FETÖ-PKK/HDP’yi yanına alan CHP’den, daha ne bekliyordunuz?

Sonuç olarak Millet İttifakı adı altında Erdoğan’ı devirme projesini dayatan ABD ile birlikte CHP’de kaybetti. CHP’yi olduğunun üzerinde değerlendirerek destekleyenler “Bu sefer en azından kötü kaybetmediler, geçmişe göre daha iyiydiler.” diyerek mutluluk oyunu oynamaya devam edebilirler.

Türkiye, Atlantik Cephesi’ne geçtikten sonra CHP’ye, Atatürk Devrimi‘ni tamamlayacak bir hareket ortaya çıkarsa önünü kesmek için ondan daha fazla Atatürkçü gözükerek Muhalefeti sistemle, iktidarla uzlaştırma, onları Zapturapt altında tutma partisi olma görevi verildi.

Meclisin dörtte üçünün Atatürk ile ilgisi yok ama Sistemin uzantısı olan Milletvekilleri Takiyye yaparak TBMM‘ye,  Atatürk‘e, Cumhuriyet‘e bağlılık yemini ediyorlar.

İnsanlığın ulaştığı akıl çapının egemenliğini hiç kimse önleyemez. Direnen egemen siyasi rejimlerin, dışında hatta karşısında mutlaka bir seçeneği bulunur. Vatan Partisi 24 Haziran seçimlerinde ittifakların dışında kalmıştır, bırakılmıştır. Çünkü sistemin Vatan Partisi’ni dışlaması gerekiyor. Doğaldır, sistem Vatan Partisi’ni etkisiz kılmak zorundadır. Sistemin direnci kırılmak üzere ve Atatürk Devrimi’ni tamamlamak için Vatan Partisi’nin görevi başlıyor.

Tarihe bakarsak dünyada bütün devrimci çözümlerde bir öncü partinin uzun süreli direncini görürüz. Kemalist Devrimi tamamlama hedefini belirleyen Vatan Partisi sistemin yürümediği ve çöktüğü tarihsel süreçte büyük atağını gerçekleştirecek ve Millî Hükümetin merkezinde yer alacaktır. Vatan Partisi‘nin sahip olduğu tek güç de “Akıl“dır.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.