Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

İran’ı hesaplamayan PKK/HDP ve AKP’nin, düştüğü durum…

Recep Tayyip Erdoğan, Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimini kazandıktan sonra 2015 Haziran seçimleri için HDP‘ye, “parti olarak girin” talimatı verdi.
Recep Tayyip Erdoğan‘ın HDP‘ye parti olarak girin talimatı vermesindeki amacı HDP, Barajı aşamazsa oylar AKP‘ye gidecek. HDP, Barajı aşarsa 2015 Haziran seçimlerinden sonra AKP-HDP koalisyon Hükümetini kurdurarak Kürtleri bölgede daha güçlü konuma taşırken kendi yerini daha da pekiştirecekti.

Yani her hakükarda HDP-PKK, kazanan taraf olacaktı ama evdeki hesap bir kez daha çarşıda uymadı.
Recep Tayyip Erdoğan‘ın unuttuğu bölge güçleri vardı.

Bir NOT: PKK, Kobani’ye yardım yapmıyorsun diye Türkiye’yi tehdit ederken İran yada Suriye ile ilgili hiç bir şey demedi. Neden?

İran, PKK‘ye illegal destek verirken Ağır vasıta söförlerinin tabiri ile “Ara Gazı” da verdi ve HDP ile olası bir koalisyonun da önünü kapattı.
İran, PKK’ye verdiği bu illagal destek ile Türkiye Siyasetinde Kürtlerin daha yukarıda alabileceği yeri engellerken Kürtleri yalnızlaştırdı.

İran, PKK‘ye verdiği destek ile Türkiye‘deki Kürtlerin siyasi alanda genişlemesinin önünü keserken hem İran Kürtlerinin siyasi hareketini önledi. Hem de Siyaset sahnesinden bertaraf etmiş oldu.

Cemil Bayık‘ın “ABD ile gizlice görüşüyoruz” demesi de PKK/HDP‘nin siyaseti bilmediğini göstermiyor mu? Madem gizli neden söylüyorsun. Gerçi ABD, müttefiki PKK‘nin bu hatasını düzeltmek için yalanladı.
Cemil Bayık örneğini vermekteki nedenin PKK ve HDP kurmaylarının siyaset bilmeyen ahmaklığından yararlanan İran, bu planını başarıyla hayata geçirdi ve önünde koalisyon ortağı olma imkanı olan HDP, siyasetin sadece seyircisi durumuna düştü.

İran‘ın, PKK/HDP‘ye, yaptığı hamle hesapta olmayan bir sonucu da ortaya çıkardı ve Türkiye siyaseti kilitlendiği için bir koalisyon hükümeti çıkaramadı.

1980-1990 arası Politikada en iyi üretenleri toplayan AKP‘nin, 13 yıl sonra geldiği en son nokta, Mutfakta üreteni kalması.
En son Mutfakta üretenleri de Vitrine çıkartınca yalan üretmeyi bile beceremez hale geldiler.

PKK/HDP‘nin, Siyasette düştüğü durum ile Türkiye‘de, göklere çıkarılan AKP‘nin, salt hırsızlardan mütevellit olmayıp, aptallarla dolu olduğunu da Dünya öğrenmiş oldu.

Recep Tayyip Erdoğan, AKP, ve PKK/HDP’nin kurmaylarının düştüğü duruma bakınca PKK/HDP’nin mi yoksa AKP’nin mi kurmayları daha “Aptal” diye sormak geliyor.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.