Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

IŞİD’a karşı hareketlenen güçler…

IŞİD’ı hedef tahtasına koyan ABD, IŞİD ile arasındaki bütün köprüleri atarak, bir savaş gücü koalisyonu oluşturmak amacı ile, bütün müttefiklerini yardıma çağırmaya başladı. NATO hareketlendirildi.

Konuya nereden ve nasıl bakılırsa bakılsın: bölgede daha önce dizilmiş olan satranç oyununun bütün taşlarının yeri değişiyor.Bölgede hareket halinde olan küresel ve bölge aktörlerinden Irak, ağır bir darbe yedi, Suriye yönetimi ha keza, Türkiye yalnızlaştı.

Mossad ve Cia, Askere yaptığı Ergenekon-Balyoz operasyonunu, Başbakanlığında kurduğu saltanatı sarsılacak ve muhtemelen de yıkılacak olan Recep Tayyip Erdoğan‘a maletti.

Zırhına sığınarak seçildiği Cumhurbaşkanlığının “Ak Saray“ında, şimdi karşısına aldığı Cia ve Mossad’ın, Recep Tayyip Erdoğan‘ı Mursi ve Maliki gibi olmasa bile, farklı yöntemlerle diskalifiye edeceği kuvvetle muhtemel.

Cia ve Mossad’ı karşısına alan Recep Tayyip Erdoğan, kendini koruyabilmek için, sistem kurumlarını kontrol altına almak istese de, birçoğu Recep Tayyip Erdoğan‘a karşı direniyor.

Bazı polisleri içeriye attırsa da, gösterdikleri direnççe bakılırsa, kolay yenilecekler gibi değil. Yargı da aynı keza. Yani evdeki hesabı çarşıya uymayan Recep Tayyip Erdoğan‘ın, Yargı ve Polis kurumunu kontrol altına alabilmesi çok zor.

Yıllardır Arap-İslam dünyasını ateş altına alan Küresel sermayenin esas stratejik hedefi, Recep Tayyip Erdoğan değil “yeşil sermaye“yi sistemin içine yedirmektir.

Kimin kimi öldürdüğü umurunda olmayan, Küresel sermayenin, ilk defa IŞİD’e müdahalesi geliyor.

Küresel sermayenin büyük hazırlıklar yapıp, güçlü, koalisyonlar oluştururken hedefin sadece IŞİD olmadığını net olarak gösterirken, Bölge tümü ile yeniden dizayn edilecek, fakat hiçbir şey bir daha asla eskisi gibi olmayacak.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.