Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

İsrail’e dur demek, insani görevdir…

Recep Tayyip Erdoğan, İsrail için “Barbarlıkta Hitler’i dahi geçtiler” diyor. “Barbarlıkta Hitler’i dahi geçtiler” demek Alman faşizmini ve genel ırkçılığı onaylamaktır. Diyanet’e göre ” Yüzde 90’ı Müslüman bir kardeşi tarafından günde ortalama 900 Müslüman katlediliyor.” Günde 900 Müslüman katleden Müslümanlar hakkında Recep Tayyip Erdoğan, neden bunlara barbarlıkta Hitler’i geçtiler diyemiyor? Ortakları mı yoksa?

İsrail, Filistin halkına ve insanlığa karşı suç işliyor, ancak benzersiz katliamlara imza atan Alman faşizmiyle kıyaslamak ırkçıların işidir.

Türkiye, barbarlıkta Hitler’i dahi geçtiler diye faşizmi aklayan bir başbakanla, Ortadoğu sorununa en ufak barışçıl katkı yapamaz.

Filistin‘e Müslüman oldukları için değil, mazlum oldukları için üzülüyorum İsrail’e de Yahudi oldukları için değil, zalim oldukları için öfkeleniyorum. İsrail‘e dur demek insanlık görevidir.

Filistin bütün pis iktidarların en gözde günahı çözümsüzlük için mi yaratıldı? İslamcı Hamas Filistin değildir, her yaptığı da doğru değildir. FKÖ ile ortak hükümeti kabul etmesi, Hamas’ın Gazze‘yi yönetemiyor olmasıdır.

Cumhurbaşkanlığı seçimine malzeme yaratıp pervasızca kullanan Recep Tayyip Erdoğan, aynaya bakıp döktüğü ve döktürdüğü kanın hesabını verdikten sonra İsrail’i eleştirebilir

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.