Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Kapımızdaki, Radikal İslamcı örgütler!

Kendine çok büyük hedefler koyan Radikal İslamcı örgütler, eninde sonunda hedef olarak Türkiye‘yi de seçecektir.

Türkiye‘de İncirlik üssü başta olmak üzere, hedef alabileceği çok sayıda Batılı kişi ve kurum bulunuyor.

Bölge için tehlike oluşturan Radikal İslamcı terör örgütleri Türkiye‘yi “Cihad Alanı” ilan ederlerse, Türkiye‘de benzeri ülkeler gibi kolay kolay iflah olmayacaktır.

Böyle bir adım atmaları dahi Türkiye‘yi çok sarsacaktır

AKP iktidarının, başta İsrail’e meydan okumak olmak üzere, dünya çapında İslamcıları ve Radikal İslamcı örgütlerini memnun edecek bazı adımlar atmış olması, bazılarında bunlar bize bulaşmaz düşüncesi oluşturabilir.

Bunun yanlış olduğunu anlamak için, bundan 15 yıl öncesine gittiğimiz zaman, Suriye ve Irak için de benzer iyi niyetli tahminler yapanlar çoğunluktaydı.

Şimdiki gelinen noktaya bakılırsa, bunun yanlış olduğu da anlaşılıyor.

Kendine düşman bellediği güçleri eylen alanı ilan eden,  küresel düzlemde de oynayan Radikal İslamcı örgütler için her yer eylem alanı değil mi?

İslam dünyasının nüfus olarak olmasa da, özgül ağırlık olarak küresel anlamda en güçlü ülkesi olan Türkiye‘de hükümdar olmayı, Radikal İslamcı örgüt neden istemesin?

İslam dünyasının Batı’ya en yakın ülkesi olan Türkiye‘de elde edilecek herhangi bir başarının, Radikal İslamcı örgütler’in en temel politik motivasyonu olan “Batı’ya meydan okuma” bağlamındaki anlamı, çok açık değil mi?

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.