Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Kılıçdaroğlu’na yapılan organize saldırı!

Ankara’nın en korunaklı mekânlarından olan TBMM’de CHP lideri Kılıçdaroğlu‘nun yumruklu saldırıya uğraması, saldırganın Meclis’e elini kolunu sallayarak gelmesi, Meclis yönetimi adına bir “Skandal”dır.

Kılıçdaroğlu‘na yapılan saldırı ile ilgili, Cemaat’in hayali hesapları “MİT“i suçluyor. MİT’in hayali hesapları Cemaati suçluyor.

Kılıçdaroğlu saldırısı dahil, son yılların saldırıları, nedense hep aynı merkezden. yani AKP-Cemaat ortaklığında beraber kullandıkları, birliktelikten ayrılınca da  AKP‘nin değil, Cemaatin konrölündeki “BBP“‘in “Alperen Ocaklerı“ndan.

Saldırganın Facebook hasabında birbirini hiç tutmayan bir profili var. Bir tarafta Deniz Gezmiş’in fotoğrafları, diğer yanda BBP Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu‘na övgüler. Ya kafası karışık ya da kafaları karıştırmak istiyor. 

Bu kadar sabıkası olan bir kişinin bugün buraya gelip ana muhalefet partisi liderine saldırması tesadüf değil. Bu çok profesyonelce çok organize hazırlanmış bir saldırı. Buna birisi bu görevi vermiş. saldırgan ne yaptığını çok iyi biliyor. Onu saldırıya yönelten arkasındaki güçleri bulmak Emniyet’in, hükümetin boynunun borcu. Bunu bulamazlarsa sorumluluk kendilerindedir.

Saldırganın  BDP grup salonuna sokulması CHP’lilerin hemen öfke içinde BDP grup salonunun kapısına dayanması da “BDP öyküsü” yaratmaya çalışmaktır.

Saldırganın saçma sapan birçok iddiası var. 
Saldırganın üzerinden cep telefonu çıkmaması da kimlerle konuştuğunun tespit edilememesi’ açısından önemli,
Genel Başkan’ın grup toplantısına geleceği koridoru çok iyi bilmesi, salonun kapısına en yakın noktada beklemesi de önceden getirilmiş ve orada keşif yaptırılmış anlamı taşıyor. 

Kılıçdaroğlu‘nu takdir etmek gerekir. saldırı sonrası partisinin grup toplantısı için kürsüye çıkarak, Partililere sükunet çağrısı yaptı. Yani saldırıyı birileri gibi 40 yıl mağdur edebiyatı yapmaktansa, olgunlukla bir rant meselesi etmeden geçiştirdi.

Demokrasi ve hukuka arkasını dönen bir Türkiye’de istikrar ve barış hayal olmasın. bu saldırı insanlığa ve demokrasiye yapılan bir saldırıdır. 
Seçimleri cephelere dönüştüren ve bundan oy rantı devşiren, yüksek siyasi bu tansiyonu düşürmeyen kafalara da bu olay uyarıdır.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.