Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Kobani’de Kürtlere Batı, önce Özerkliği sonra da Bağımsızlığı araladı…

Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun, “Kobani’ye selam” göndermesinden sonra dün basında, ‘Kobani Kürtlerin eline geçti‘ haberi yayınlandı.
Bugün Kobani‘den, görüntüler yayınlandı.
Dünkü “Kobani kurtuldu” kutlamaları demek ki, Mütabakat sağlanan şartların hayata geçmesi ve Özerkliğin ilan hazırlığı kutlamalarıymış.
Recep Tayyip Erdoğan‘ın, “Kobani düştü düşecek” dediğinde Batıya, ister istemez “Düşmeden önleminizi alın” mesajımı veriyordu sorusunu akıllara getiriyor.

Ulusalcılar BOP bitti dese de demek ki, Büyük Kürdistan hazırlığı tıkır tıkır işliyor.

İngiltere‘nin hazırladığı ABD‘ye uygulattığı bu projeye bağlı ABD-İngiltere IŞİD‘ı, yapılandırarak Irak, Suriye sonra Kobani’de kullandı.

Sıra Güney Doğu‘nun Kantonlaşmasına geldiğine göre Kobani’de,  görevini ifa eden IŞİD‘ın yeni görev yeri, Cizre‘dir.

AKP’nin katkılarıyla Çözülme süreci IŞİD ile mücadele adı altında Büyük Kürdistan‘ın, kurulmasına hizmet ediyorsa buna birde Deniz ayağı lazım.
Sizce hedef neresi olabilir?

İŞID‘i ABD-İngiltere  kurdu.
ABD-ABİŞID ile mücadele adı altında PKK-PYD‘ye silah yardımı yaptı.
Türkiye, Süreç adı altında PKK‘ya operasyon yapmayarak ağır silahları ve düzenli ordusu olan bir güç haline gelmesini sağladı.
PKK‘nin binlerce adamı dağa çıkarmasına göz yumularak güçlenmesi sağlandı.

Sırrı Süreyya Önder geçen yıl Nevruz‘da Abdullah Öcalan 2015 Nevruz‘unda bizlerle olacak dedi.
BOP eş başkanlığı, Abdullah Öcalan‘ın Kürt meselesinde “Tek Aktör” yapılması, Çözüm süreci, açılım, izleme komitesi, Akil adamlar, PKK‘ye taviz, Bölge halkını PKK‘ye biat ettirme, plan tıkır tıkır işliyor,

Yakalandığı 15 Şubat günü Öcalan, silahsızlanma çağrısı yapacakmış. Bu yaşananlardan sonra PKK‘nın silah bırakması, kaybettiklerinin özeti olduğuna göre böyle bir şey gerçekleşmeyecek demektir.
Olsa olsa Silahsızlanma çağrısı adı altında, Silahlan çağrısı olur.

Kobani‘nin PKK‘nın zaferi olarak gösterilmeye çalışılması ABD-Batı‘nın bundan sonra Bölgedeki müttefiki Türkiye değil Kürtler demektir.
Osmanlı İmparatorluğu döneminde Girit ve Bulgaristan‘ın, önce özerklik ilan etmesi sonra da Bağımsız olduğu gibi Kürtler, önce Özerklik ilan edecekler sonra da Bağımsız Kürdistan‘ı kuracaklar.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.