Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Maskeli çözülme!

Çözüm Sürecinin çözülme süreci olduğunu ne zaman anlayacaksınız ?

Çözüm süreci dediler, gelinen noktada çözülme sürecini başlattılar.

Adalet olmazsa herkes kendince ceza kesmeye başlar hızlı bir şekilde yayılır “Toplumsal çözülme” başlar.

Hiç kimse gerçek bir çözüme, terörün tam anlamıyla bitmesine, kanın durmasına karşı değildir. sorun aydınların bu aymazlığındadır.

Hükûmetin, güya kendince kapsam ve koşullarını belirlediği ama zamanla hakimiyetini yitirdiği bir değişim, dönüşüm çözüm süreci dedikleri palavra, hızla “Maskeli çözülme” sürecine dönüşürken sonucunu da doğurmak üzere.

İstikrar için diyerek Akiller”in yürüttüğü çözüm sürecinde İstanbul‘da 15 dakika sabretmeyen devletin Polis ve Askerinin Lice‘de PKK‘nın, 15 gün yol kapatmasına, yolun ortasına PKK çadırı kurup Öcalan‘ın posterlerini asmasına, adam kaçırmasına, araçları yakmasına,16 askerin yaralamasına, BDP‘nin özerklik ilanı kaçınılmaz demesine sabrettiğini gördük.

Meyvelerini vermeye başlayan AKP‘nin yarısı “Boş” yarısı da “Taviz” olan çözülme sürecinde dünkü gelinen noktada Lice`de jandarma ile silahlı çatışmaya giren PKK`lılar, kadınlar ve genç kızları kalkan olarak kullanırken, çıkan olaylarda da ölen ve yaralananlar oldu.

Dağlarda binlerce silahlı militan varken ve bunlar terör eylemleri yaparken, dağda milyon dolarlık uyuşturucu yetiştireceksin, sonra “Kalekol”lar inşa ederek mi Barış inşa edeceksiniz yapmayın diye bağıracaksın.

Yol keserek, karakol yapımına engel olarak, yolu açmaya çalışan askerle çatışarak mı çözüme ulaşacaksın, bu yaptıkların legal mi?

Şimdi bu “Kalekol”ları, TSK‘ya değil, PKK‘ya yapıyoruz deseler, hepiniz imece usulü 1 günde bitirmez misiniz o “Kalekol“ları?

Kaos, karmaşa, dağılma, nefret ve şiddet içerikli yürüttükleri çözüm sürecinin, aslında çözülme süreci olduğunu gördüğümüz Akil adamlar, şimdi nerede?

Memleket İsterim, Recep Tayyip Erdoğan‘sız yalansız…

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.