Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Mazlumun ırkı mı olur?

Çin, kendisi çok temizmiş gibi, Filistin‘e destek verip sivil halkın öldürülmesine karşı oluyormuş.. Gazze‘ye yanıyoruz elbet. sadece Gazze‘de değil, Doğu Türkistan‘da, Türkmeneli’nde, Karabağ‘da, hiçbir yerde çocuklar ölmesin! Doğu Türkistan, Türkmeneli, Karabağ için tek kelime etmeyenler, Filistin’e gösterdiğiniz tepki ne kadar inandırıcı? Sizin için, Doğu Türkistan, Türkmeneli, Karabağ‘ın Filistin kadar değeri yok mu?

Türkmenleri görmeyenler gaflet uykusundan ne zaman uyanacak demiyorum. çünkü onlar gaflet uykusunda değiller ki uyansınlar. Misyonları gereği yapmaları gerekeni yapıyorlar. Gaflet uykusunda olan biz Türkler. Türk soyundan olanların yaşadıklarının haber yapılması engelleniyor. Türkmen kardeşlerimiz Türkiye‘den yardım bekliyor. Kerkük‘lü, Erbil‘li çocuklar sıcak ve susuzluktan öldü. Telafer‘den Sincar’a göçerken en az 35 Türkmen çocuğu öldü. peki niye onlar hiç dile getirilmiyor?  Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan, sadece izliyor. Yazıklar olsun bu dindaş ve soydaşlarına yardım etmeyen lidere!! Irkına sahip çıkamayan, dinine nasıl sahip çıkacak? Müslümanlara nasıl sahip çıkacak?

IŞİD’den kaçıp  Irak’da kamplara sığınan Türkmen çocuklar 50 dereceyi geçen sıcağa dayanamıyor sıcaktan ve açlıktan ölüyor.  Ne idüğü belirsiz IŞİD katletmezse onları sıcak kıtlık bekliyor. Açlık, sıcak ve sefaletten çocuklarını kaybetmiş.yurtsuz, sahipsiz kalmış Türkmen ailelerini ne zaman göreceksiniz çok merak ediyorum. Türkmen kardeşlerimiz Türkiye‘den yardım bekliyor. Türkmenlere malzeme taşıyan TIR’lara, Dohuk‘ta PKK militanları el koyuyor. Türkiye, Kızılay‘ın TIR’larını korumaktan aciz.

Mazlumun ırkı mı olur? Bunlar mazluma ağlamıyorlar, şov yapıyorlar… Bir insan ırk ayırt etmeden ağlıyorsa helal olsun insanlık ölmemiştir. Benim lafım mazlum üzerinden şov yapanlara…

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.