Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Meral Akşener, Başbakan olacak mı?

Abdullah Öcalan’ın ABD tarafından 15 Şubat 1999’da Türkiye’ye verilmesi Bülent Ecevit’e seçim kazandırıp Başbakan yaparken Fethullah Gülen‘de 22 Mart 1999’da ABD’ye gitti 18 Nisan 1999 seçimlerinde DSP birinci parti oldu ve hükümeti kurma görevini aldı. Fethullah Gülen’in bizzat şahsına dua ettiği Bülent Ecevit, Fethullah Gülen’in ABD’ye gitmesi konusunda hiçbir açıklamada bulunmadı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 Aralık 1997’de Siirt‘te düzenlenen bir açık hava toplantısı sırasında topluluğa yaptığı konuşmada kullandığı ifadeler sebebiyle “halkı sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge farklılığı gözeterek kin ve düşmanlığa tahrik ettiği” gerekçesiyle kendisine açılan dava sonucunda 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. 26 Mart 1999’da (Fethullah Gülen ABD‘ye gittikten dört gün sonra) girdiği Pınarhisar cezaevinde dört ay on gün kaldıktan sonra 24 Temmuz 1999’da tahliye edildi.

Recep Tayyip Erdoğan, 14 Ağustos 2001’de kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) kurucuları arasında yer aldı ve partinin genel başkanlığına seçildi. Parti, girdiği ilk seçimler olan 2002 genel seçimlerinde %34,43’lük oy oranı ile Abdullah Gül‘ün başbakanlığında 59. hükümeti kurarken, siyasi yasağı süren Recep Tayyip Erdoğan seçimlere girememişti. Siyasi yasağının kaldırılması için Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) sunulan yasa değişikliği talebinin uygulamaya girmesiyle siyasi yasağı kalktı. 9 Mart 2003’te gerçekleştirilen ara seçimlerinde Siirt milletvekili olarak meclise girdi. Başbakan Abdullah Gül’ün istifasını sunmasıyla, 14 Mart 2003’te Başbakanlık görevine geldi.

Türkiye siyasetinde mağduriyet her zaman bir avantaja dönüşmüştür ve mağdur olan kazanmıştır! ABD/Batı, Meral Akşener’i başından beri hazırlıyor dedim. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan‘ın, geçmişte yaşadığı mağdurluğunun bir benzerini yaşıyor. Recep Tayyip Erdoğan‘ı, 2002’de Başbakanlığa taşıyan ABD/Batı, Meral Akşener‘i de mağdur ederek hazırlıyor. Bilerek yada bilmeyerek AKP ve özellikle Devlet Bahçeli, Meral Akşener‘i, mağdur ediyor ve mağduriyetin avantaja dönüşmesi için Meral Akşener‘e çalışıyorlar. ABD/Batı, Meral Akşener‘i, Merkez sağda “X” bir partinin lideri olarak AKP ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın sonunu hazırlıyor. Doneleri birleştirdiğimizde aslında Meral Akşener, “Ben Başbakan Olacağım” dediğin de ABD/Batı‘nın, bundan sonra temsilcisi benim dedi.

Emperyalizm, Bülent Ecevit‘i hazırlarken Abdullah Öcalan‘ı Türkiye’ye verdi. Bülent Ecevit‘i indirirken de bir Ekonomik kriz ile bitirdi. Erken seçimi görmemek körlük olur. Emperyalizm, 2002’yi hazırlarken Refah Partisi‘ni böldü. Şimdi din bitti. Emperyalizm, şimdi MHP‘yi bölerek geçiş hazırlığında. İleri ki yıllarda Milliyetçiliğin bitişini mi seyredeceğiz?

 

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.