Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Neler oluyor? değil; neler olacak?

Yeni bir dünya kurulurken Aramco şirketi ve DuPont – Rothschild ailelerinin kavgası bilinmeden yapılan analizlerin tamamı boşa çıkabilir. Alman şair Heinrich Heine : “Para, zamanımızın tanrısı ise onlar da peygamberidir. (Rothschild, Rockefeller, DuPont, Morgan ve Bundy aileleri)”

Dünyanın sahiplerinin kavgasını Trump gelinceye kadar medyada bu kadar açık görmezdik. En son kavgaları da Trump‘ın, “Suriye’den çekiliyoruz” açıklaması. Bu açıklama küreselcileri çılgına çevirdi. Trump, Suriye‘den, çekiliyoruz dese de ABD üsleri sadece Suriye’nin, kuzeyinde bulunmuyor. Güneyinde de bulunuyor. Hepsinin birden çekilmesi ihtimal dışıdır.

ABD‘nin, bölgede olma nedeni İsrail’in güvenliği. ABD, terör örgütleri üzerinden amacına (İsrail’in güvenliği) hizmet ediyordu. Aynı ABD, şimdi Suriye‘den, çekiliyorum diyor. ABD, çekilirse İsrail’in, güvenliğini kim sağlayacak? Türkiye, Rusya, İran, ABD‘nin, çekilme karşılığında İsrail‘in, güvenliğine birlikte mi karar verecekler?

İsrail, ABD‘ye, DEAŞ/PKK üzerinden su ve petrol bölgelerini kontrol ettiriyordu. ABD‘nin, bölgeden çekilmesi terörün Avrupa‘ya, yönelmesi demektir. Almanya‘dan sonra Fransa‘nın, AB ordusu kurmayı gündeme taşıması DEAŞ terörünün kendi ayaklarına dolaşacak olması olabilir. Yani Avrupa‘yı, (özellikle Almanya, Fransa) terörlü günler bekliyor olabilir.

Erdoğan, Trump ile telefon görüşmesinde, Suriye‘de ABD‘ye her türlü desteği vermeye hazır olduğunu vurguladığını bildirdi. Erdoğan -Trump görüşmesinden ABD‘nin, kontrollü çekileceği anlaşılıyor. Yani ABD’nin, DEAŞ ile mücadeleyi Türkiye’ye, devrettiği anlaşılıyor. Bunun karşılığında Türkiye, ne almış/alacak olabilir? PKK/YPG’nin, Esad rejimi ile anlaşarak bazı bölgeleri Şam yönetimine veririm tehdidine karşılık Türkiye‘de, ABD‘nin, işgal ettiği üslere TSK‘yı yerleştirebilir…

Türkiye, Fırat‘ın doğusuna girdiğinde PKK /YPG ile anlaşabilir mi? Böyle bir ihtimal var. Nasıl olacak? derseniz PKK/YPG’nin, Arapların çoğunluklu olduğu bölgeleri boşatması karşılığında Türkiye, Kürtlerin çoğunlukta olduğu Kobani ve Cezire‘yi, operasyondan muaf tutabilir. Bu sadece ihtimal.

Türkiye, başından beri DEAŞ ile mücadelede ABD‘ye, PKK/YPG’ye değil; devlet ve müttefikin olan Türkiye‘ye, güven diyordu. Fırat‘ın batısında etki alanını genişleten Türkiye, Fırat‘ın doğusuna yapacağı operasyon ile burada da etkisini genişletecek. Bunu yaparken Silah sanayisinde ürettiği yeni silahları da deneyecek ve bunlara daha kolay pazar bulacak.

ABD, tarihinde şimdiye kadar hiçbir zaman bu kadar açıktan ABD Başkanı hedef alınmadı. ABD, seçimlerinde küreselcilere göre Trump‘ın seçilmesi yoktu ama seçildi. Trump‘ın, seçilmesi ile Trump ve küreselciler karşılıklı birbirlerinin ajanlarının başını yedi. Ve bu savaşı gizlemeye ihtiyaç da duymadılar

Trump‘a, akıl verenler zeki hamleler yaptırıyor. Trump, bu kavgada açıkça kamuoyunda başıma bir şey gelirse tek sorumlusu bunlar diyor.

Trump, Ekonomi’de tek suçlu FED derken hedefinde FED bulunmuyor. Kızım sana söylüyorum gelinin sen anla misali; FED, ABD‘nin, değildir. Londra merkezli küresel sermayenin yönettiği özel bir kuruluştur. Yani Trump, FED üzerinden Londra merkezli Küreselcileri hedef alıyor. Çünkü FED, ne zaman bir karar alırsa bu karardan en karlı küreselciler çıkıyor. Borsadaki kağıtları istedikleri gibi indiriyorlar, çıkartıyorlar. ABD‘nin yerli sermayesi tek tek yok olurken yabancı sermaye ABD‘yi, işgal ediyor. ABD‘de, yerli üretim diye birşey kalmadı.

Trump‘dan, insanlık adına birşey beklemesek de Trump için sorun ortadan kalkıncaya kadar bu savaş devam edeceğe benziyor. Şu an küreselciler ile baş edebilecek tek kişi de Trump, gözüküyor. Trump‘ın, ABD‘nin, başında olması belki de küresel arınmanın habercisidir.

David Rothschild, Trump‘ı, tehdit ediyor derken ABD Borsası Noel öncesi tarihinin en büyük düşüşünü yaşıyor. Meali : “ABD Ekonomisi ciddi bir operasyon yiyor.” ABD‘yi, kuranların Rothschild ve Rockefeller aileleri olduğunu biliyoruz. Galiba batıranlar da bunlar olacak.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.