Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Ötüken

AKP‘nin Ergenekon davasında, birbiriyle ilgisiz çok sayıda muhalif ismi tek bir örgüt çatısı altına sokmak için uydurma ve zorlama bir yargılama sürecini hayata geçirmişti.

Hâkim Albay Zeki Üçok, AKP medyasına konuştu ve paralel yapının yani Cemaat’in gizli bir örgüt kurduğunu Cemaatin kontrolündeki derin devlet aygıtının adının Ötüken olduğunu söyledi.

Röportajın en ilgin yanı da Cemaat operasyonuna maruz kalan Zeki Üçok‘un kullandığı Ötüken iddiasını ilk olarak söyleyen Hasan Cemal’le 2011 yılında röportaj yapan PKK yöneticisi Murat Karayılan olmasıydı.

Bu açıklamanın üzerinden üç yıl gibi bir süre geçmişken, Cemaatin esirlerinden birisinin Ötüken ismini açıklaması geniş kesimlerde duyulmasının fitilini ateşlemiştir.

Eski bir Cemaatçi muhabire Cemaat operasyonuna maruz kalan Albay Hakim Zeki Üçok ile röportaj yaptırmak,

Ergenekon‘a karşı Ötūken adını gündeme getirmek,

Bir TSK mensubuyla bir PKK yöneticisinin aynı terminoloji içerisinden konuşlandırmak, bir dönemden başka bir döneme geçiş süreci demektir.

Öcalan’ın en başından beri “17 Aralık bir darbedir” demesi,

Perinçek’in Akit’e, Üçok’un Akşam’a mülakat vermesi,

AKP-Cemaat savaşında hem Ulusalcıların hem de Kürt siyasi hareketinin AKP’yle aynı yerde konumlandığını gösteriyor.

Cemaatin Ergenekon‘daki uygulaması olan Cemaatin rakiplerini tasfiye için kullandığı yöntemler şimdi Ötüken‘le kendine dönecektir.

AKP’nin Cemaatle ittifak içerisinde gerçekleştirdiği birçok uygulamayı üzerinden atmak ve ortak suçlarının hepsini Cemaate yüklemek için de Ötüken kullanılacaktır.

Ötüken adı verilen oluşum Cemaat mensuplarının yanı sıra, çok sayıda AKP muhalifi isim de aynı çuvalın içerisinde yargılanıp cezalandırılmaya çalışılacaktır.

Ergenekon operasyonundan sonra, şimdi de “ÖTÜKEN SÜRECİ” ile birlikte Ötüken operasyonu dalgalarını saymaya başlayabiliriz.

Ayrıca,

Türkçü Hüseyin Nihal Atsız‘ın dergilerinin ismi olan “Ergenekon ve Ötüken” den sonra gündeme gelecek olanı bilmek için de müneccim olmaya gerek yok “GÖKBÖRÜ“………………………

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.