Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Oyuncu Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı seçimi

Ortadoğu‘da hiçbir Arap ülkesi Türkiye’nin liderliğini kabul etmez. Arap Dünyasının kendi iç dengesi var. Arap dünyasına sadece Emperyal geçmişi olan Türkiye, ve İsrail yabancı.

Türkiye’de demokratik talepleri anlamayan Hükümet Ortadoğu‘da oyun kurucu olmak istedi

Suriye‘de bir ara rejimin ancak Esad’la olabileceğini göremeyen Hükümet Esad’sız bir ara rejim aradı. Ama Esad kazandı.

Oyun kurucu olabilmek için demokratik ve dengeli bir aktör olmak şart. Türkiye, Ortadoğu’daki anlaşmazlıklara taraf olmak yerine, anlaşmazlıkların dışında kalan, dengeli bir politika izleyebilseydi. asıl o zaman oyun kurucu olabilirdi, şimdi sadece oyuncu.

Türkiye, AKP’den önce Ortadoğu’da çok daha etkindi. Türkiye bu rolünü kaybettikten sonra Ortadoğu böyle oldu. Belki yeni cumhurbaşkanı adayı bu iklimi değiştirebilir.

David ile Goliath hikâyesine benzeyen Cumhurbaşkanlığı yarışı diğer partilerin adayları kim olursa olsun, çok eşitsiz bir yarış olacak. Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlıktan istifa etmez ve aday olursa Goliath gibi olacak

Goliath mızrağı zırhı olan bir devdir, David ise ufak bir çoban. David 4 tane yassı taş alır, sapanıyla fırlatır. Fırlatır ve devin gözüne gelir, dev yere yuvarlanır, koşar onun kılıcını alır ve kafasını keser. O mücadeleden kimsenin ummadığı o küçük çoban galip çıkar.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.