Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Reina, eğlence merkezine yapılan terör saldırısının, görünmeyen tarafı…!

Küresel sermaye, Sovyetler Birliği’ne karşı 1960’lardan sonra “Yeşil Kuşak” projesini oluşturdu. Oluşturduğu “Yeşil Kuşak” projesinin görevi Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin (SSCB) 25 Aralık 1991’de dağılmasıyla sona erdi. SSCB‘nin, dağılması ABD/CIA projesi olan Yeşil Kuşağın hedefini değiştirdi ve Yeşil Sermayeye dönüştü. Rusya‘ya karşı kullanmak amacı ile yeşil sermaye olarak konuşlandırarak ılımlı İslam teorisini üretti. Küresel sermayenin, teorisi ve pratiğini ilk olarak Türkiye‘de, denediği ılımlı İslam’ın, ekonomik alt yapısını, yeşil sermaye, yeşil kuşak olarak yetişenleri de, ılımlı İslam projesinin siyasal üst yapısı olarak organize etti.

Küresel Sermaye’nin, iktidara taşıdığı Recep Tayyip Erdoğan, iktidar olduktan sonra yeşil kuşak tabanını kendisi ve AKP‘ye, ekonomik destek olması için Türkiye’nin, ihale edilen ekonomisinin tümüne yakınını, ihale edilmeyenlerinin tümünü yeşil sermayeye vererek güçlenmesini sağladı. Devletin neyi var neyi yok, özelleştirme adı altında peşkeş çekildiği yeşil sermaye ülke ekonomisinde söz sahibi oldu. İslam dinini kullanarak, büyük bir İslam sermayesi yaratan Yeşil sermaye yasal, yasadışı bütün yöntemleri kullanarak Türkiye, ekonomisinin egemen gücü haline geldi.

Küresel Sermaye Rusya‘ya karşı kullanmak adına oluşturduğu yeşil sermayenin gücünü Mursi‘nin, Mısır‘da, iktidara gelmesinden kısa bir süre sonra anladı ve kendileri için tehlikeli gördükleri Yeşil sermayeyi Küresel sermayeye entegre etme kararı aldılar. ABD/Batı, kendine çalışan askerler yardımı ile Mursi‘yi, cezaevine atarak, yeşil sermayenin damarlarını kurutma yoluna başlarken Arap Yeşil Sermayesi’ni de budamış oldu. 7 Şubat 2012, 17-25 Aralık 2013, 15 Temmuz 2016 ile ABD/Batı, Recep Tayyip Erdoğan‘ı da gönderebileceğini zannetti ama yapamadı. Şimdi de farklı yol ve yöntemlerini aramaya devam ediyorlar.

Küresel sermaye bölgeyi kontrol etmek için İslam adına İslam dünyasında, El Kaide, El Nusra, DEAŞ vb. gibi İslam ve insanlık düşmanı, yapılanmalar yarattı. Küresel Sermaye, yeşil sermayenin güçlü olduğu yerlere yarattığı DEAŞ’ı sürerek kendileri için tehlikeli gördüğü Yeşil sermayenin, küresel sermayeye entegre edilmesini sağlarken bir taraftan da Ortadoğu’da, kendilerine denk şekilde bir paylaşım süreci işletiyorlar.

Peşmerge’lere çok güvenen Türkiye, Yeşil Sermaye lideri Recep Tayyip Erdoğan, Barzani ile petrol piyasası oluşturma çabasına girdi. ABD/Batı, kendi ürettikleri DEAŞ‘ı, Irak Başbakanı Maliki ile Barzani’yi hizaya getirmek için Musul‘a yönlendirdi. Musul‘a girerken de hiç bir güç DEAŞ‘a karşılık vermedi. Sonra da Irak‘ta, işini bitiren DEAŞ, Suriye‘ye, tekrar yöneldi. ABD/Batı, sözünü dinlemez hale gelen Irak’ı, sistemi yeniden yapılandırmak adına işgal etti ve Tarihi zenginlikleriyle petrolüne el koydu.

Yaratmış olduğu katil sürüsü DEAŞ’a yaptırabileceği kadarını yaptırdı. Önce Bölgede ittifak yapacağı halkların güvenini kazanmak için, DEAŞ canavarını üzerlerine saldı. Şimdi de görevi biten DEAŞ’ı, imha ederek kendisini yine halklara kabul ettirme yolunda DEAŞ‘ı desteklemiş olanlar ile karşı olanlar koalisyonu oluşturdu. Kısaca DEAŞ, ABD/Batı’nın, kendi elleri ile yaratıp kurduğu, yetiştirip denetlemiş olduğu bir Terör örgütüdür.

Bölgesel düzlemdeki Küresel sermayenin yeşil sermayeyi budama girişimiyle Türkiye‘de, Recep Tayyip Erdoğan‘a karşı yapılan çatışmalar sadece Türkiye‘yi, ilgilendirmiyor. Küresel Sermaye’nin Türkiye üzerinde oynadığı oyunun kökü yeşil sermayenin derinliklerinde olan çıkar savaşıdır. Yeşil sermaye ile kaynaşıp bütünleşerek dünyanın en zenginlerinden birisi düzeyine gelen Recep Tayyip Erdoğan’ın, liderliğindeki Türkiye Yeşil sermayesinin dış desteğini budayarak Recep Tayyip Erdoğan ve otoritesini zayıflatıp, gücü zayıflatmak istiyor.

Özellikle zengin Arapların uğrak yeri olan Reina, eğlence merkezine yapılan terör saldırısına bakarken sadece fotoğrafın görünen tarafına bakmamak gerekiyor. Reina, terör saldırısında hayatını kaybedenlerin çoğunluğu Araplardan oluşuyor. Hayatını kaybedenler Arap dünyasının güçlü önemli ailelerinin çocukları. DEAŞ üzerinden nokta istihbarat operasyonu ile Reina‘da, yapılan terör saldırısı Yeşil Sermaye’yi oluşturan Araplara yatırımlarınızı Türkiye‘den, çekin uyarısı gibi duruyor. Çünkü Türkiye Ekonomisini ayakta tutan Arap Yeşil Sermaye’sidir.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.